یکشنبه , ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اجاره اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی فاجعه است


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، محمدرضا داورزنی در نشست با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها که از صبح امروز چهارشنبه در هتل المپیک تهران آغاز شده است، اظهار داشت: نقش محوری و کلیدی در توسعه ورزش قهرمانی را هیات های ورزشی استانی بر عهده دارند، بنابراین باید ادارات کل استانی شرایطی را فراهم کنند که هیات ها بتوانند به نحو احسن این فعالیت را انجام دهند بطوریکه مردم بتوانند بهتر ورزش کنند و آنها هم که در ابعاد ورزش قهرمانی حرکت می کنند، زمینه رشد آنها وجود داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای  وزارت ورزش و جوانان  ماده ٨٨ که در قالب آن اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی اجاره داده می شود  را برای ورزش کشور فاجعه دانست.

وی تصریح کرد: نباید به راحتی اماکن ورزشی را اجاره داد چرا که این اماکن زیرساخت های لازم برای  انجام فعالیت های هر هیات است بنابراین باید مازاد اماکن ورزشی در استان ها اجاره داده شود تا خللی در خصوص فعالیت هیات ها صورت نگیرد. در این زمینه با برخی نمایندگان هم صحبت کرده ایم تا  موانع قانونی برای رشد و توسعه ورزش کشور برطرف شود.

داورزنی با تاکید بر این مهم که هیات های استانی در واقع وظایف وزارتخانه و ادارات کل استانی را در راستای توسعه ورزش قهرمانی انجام می دهند، ادامه داد: توجه به هیات های ورزشی، حمایت از آنهاو فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت ها جزو اصلی ترین وظایف ادارات کل استانی است چرا که ماموریت اصلی ما در بخش ورزش قهرمانی ایجاد بستر برای رشد و توسعه است. بنابراین هیات ها در حال انجام وظایف ما هستند و باید حمایت لازم هم از آنها صورت گیرد. موانع مختلف از سر راه آنها برداشته شودتا زمینه بیشتر برای شکوفایی استعدادهای سراسر کشور  بوجود آید.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان همچنین تاکید کرد: وقتی در عرصه بین المللی برای ورزش ایران افتخاری بزرگ رقم می خورد و با پیام تقدیر از سوی رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور مواجه می شود ، آنچه واقعیت دارد، درخشش ورزشکاران از سراسر ایران اسلامی است که در قالب فرایند برنامه  های  هیات های استانی به مرحله ظهور و بروز رسیدند.

این مقام مسوول گفت: بنابراین اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی همچنان رشد کنیم باید بستر لازم را برای فعالیت هیات ها فراهم آوریم و با نظارت جدی زمینه گسترش ورزش در ابعاد قهرمانی را رقم بزنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *