سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

گنج‌زاده به دیدار نهایی راه یافت/ عباسعلی از دور مسابقات کنار رفت

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه این رقابتها که به میزبانی مادرید در اسپانیا جریان دارد، سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم که ۷۹ کاراته کا حضور دارند، دور نخست برابر «عادلیت شادیکانوا» از قرقیزستان به برتری دست یافت و سپس «لوکا کاستا» از بلژیک را ۳ بر صفر و «برایان ایر» از ایالات متحده را ۶ بر ۴ از پیش رو برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی با پیروزی ۴ بر۲ مقابل«آلپ ارسلان یامان اغلو» از ترکیه راهی مرحله نیمه نهایی شد. 

این کاراته کای کشورمان در پنجمین مبارزه خود، «الکساندر پشیانتیس» از روسیه را ۸ بر یک شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد. گنج زاده روز شنبه در مبارزه پایانی برای کسب مدال طلا به مصاف «جاناتان هورنه» از آلمان می رود.

در تاریخ رقابتهای کاراته قهرمانی جهان گنج زاده اولین کاراته کایی است که در سه دوره متوالی رقابتهای قهرمانی جهان موفق شده در وزن خود به دیدار نهایی راه پیدا کند. وی در سال ۲۰۱۴ و مسابقات جهانی آلمان موفق به کسب مدال نقره شد و دوره قبل نیز در ۲۰۱۶ لینز اتریش نیز به نشان طلا دست یافت. 

همچنین حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود در وزن ۶۸+ کیلوگرم برابر «شیما ابولیازد» از مصر ۴ بر۲ بازنده شد. وی برای حضور در گروه شانس مجدد منتظر فینالیست شدن رقیب مصری بود که با شکست وی، عباسعلی هم از دور مسابقات کنار رفت.

در مبارزات امروز فاطمه صادقی در کاتای انفرادی بانوان بعد از برتری مقابل «ریم داغی» از تونس و «روت ون» از اسکاتلند، به «کیو شیموزو» از ژاپن و «فراچی» از فرانسه باخت و حذف شد. ابوالفضل شهرجردی نیز در بخش مردان بعد از پیروزی برابر «یوکی یوجیهارا» از سوئیس، «آلساندور آمادو» از بلژیک و «کای ترونگ» از سوئد، به نماینده آلمان باخت از جدول کنار رفت. 

در ادامه این مسابقات پگاه زنگنه در وزن ۶۸- کیلوگرم و  ذبیح الله پورشیب سرگروه تیم ملی ایران به مصاف رقبای خود می روند.

این دوره از مسابقات با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» شهر مادرید آغاز شده وتا عصر یکشنبه ۲۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *