سه شنبه , ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

کرونا دو رویداد رسمی تکواندو را به تعویق انداخت

به گزارش “ورزش تایمز”، بر اساس برنامه از پیش تعیین شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، جلسه شورای اجرایی WT عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که در مهمترین تصمیم آن مرحله نهایی رقابتهای گرندپری به میزبانی مکزیک و رقابتهای گرنداسلم در چین لغو و به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

در این جلسه عنوان شد که فدراسیون جهانی تلاش زیادی داشت تا شرایط برگزاری این رقابتها را فراهم کند، ولی در نهایت فراگیری ویروس کوید -۱۹ مانع از تحقق این هدف شد تا این دو رویداد به تقویم اجرایی سال ۲۰۲۱ منتقل شود.

دکتر «چانگ وون چو» رئیس فدراسیون جهانی در این جلسه ضمن اعلام این خبر گفت: این برای ما بسیار سخت است که مجبور به لغو این دو رویداد و تعویق آن شویم. ما می‌دانیم که این خبر برای ورزشکاران و هواداران ما بسیار ناامیدکننده خواهد بود اما مطمئن هستیم که آنها درک خواهند کرد این تصمیم برای محافظت از سلامتی آنها و اطمینان از شرایط مبارزه برابر ضروری است. چرا که ورزشکارانی از سراسر جهان برای حضور در این مسابقات تلاش می‌کنند و با توجه به محدودیت‌های بسیار زیاد در کشورهای مختلف، شاید شاهد یک تورنمنت عادلانه نباشیم.

در این جلسه، شورای اجرایی ضمن ادای احترام به «ژنرال احمد فولی» نایب رئیس فقید فدراسیون جهانی که مدتی پیش درگذشت، تصویب کرد که با هدف قدردانی از سهم برجسته وی در توسعه تکواندو در آفریقا و سراسر جهان، به تالار مشاهیر تکواندو جهان راه یابد.

«سارا استیونسون» رئیس کمیته توسعه فدراسیون جهانی و «ناوارو» سرپرست جدید اتحادیه تکواندو پان امریکن به عنوان اعضای جدید شورای اجرایی در این جلسه حضور داشتند. همچنین «جائه جون لی» شهر دار شهر گویانگ در کره جنوبی در این جلسه شرکت و در خصوص برنامه‌های انتقال مرکز جهانی تکواندو به این شهر گزارشی ارائه داد. تصویب صورت‌های مالی سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ پس از ارائه گزارش خزانه دار و حسابرس فدراسیون جهانی از دیگر برنامه‌های این جلسه بود.

زمان و مکان چند رویداد مهم پیش روی تکواندو در این جلسه انتخاب شد که نتیجه آن در جلسه فردای (سه شنبه اولین ۶ اکتبر -۱۵ مهرماه) مجمع عمومی جهانی تکواندو اعلام می‌شود.

جلسه بعدی شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو قرار است در آوریل ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *