سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

کاراته قزوین، موفق و پرفروغ در جهان می‌درخشد

“ورزش تایمز”- گروه استانها: ورزش رزمی کاراته در قزوین از قدمت بالایی برخودار نیست، اما در چند دهه فعالیت خود در استان که به ۵۰ سالگی رسیده، توانسته موفقیتهای خوبی را پشت سر بگذارد و نام کاراته کاهای قزوینی در سطح جهان بر سر زبان ها بیفتد و امروز یک پای کاراته ایران همیشه قزوینی ها هستند.

در چند سال اخیر، بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری، مجید حسن نیای، امیررضا میرزایی، رئوف دست افکن، لیلا برجعلی و چندین و چند ملی پوش دیگر از کاراته استان در ترکیب تیم های ملی موفق به کسب اولین نشان های تاریخ کاراته ایران در آسیا و جهان شده اند و المپیک ۲۰۲۰، بزرگ ترین آوردگاهی است که کاراته پیش رو دارد و ملی پوشان استان هم تمام تلاش خود را انجام می دهند تا در این رقابت ها، روی تاتامی المپیک حضور داشته باشند.

رقابت های جهانی اسپانیا فرصت مناسبی فراهم کرده تا بهمن عسگری و علی اصغر آسیابری در ترکیب تیم ملی، علاوه بر کسب نشان دیگر در این سطح، رنکینگ خود را برای المپیک افزایش دهند.

علی اصغر آسیابری، ملی پوش قزوینی در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: در اولین حضورم در این رقابت ها موفق به کسب نشان برنز انفرادی شدم، اما رقابت های اسپانیا اولین تجربه تیمی من به حساب می آید.

وی افزود: در زمانی که کاراته المپیکی شده، شرایط سخت تری برای تکرار دو قهرمانی تیمی گذشته را داریم چرا که تمام تیم ها تلاش می کنند، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، راه خود برای رسیدن به المپیک را هموار تر کنند.

ملی پوش قزوینی تیم ملی کاراته با بیان اینکه رقابت های جهانی اسپانیا، برای کاراته کاهای بخش انفرادی ضریب ۱۲ دارد و راحت تر می توانند به المپیک برسند گفت: در آخرین رنکینگ اعلام شده فدراسیون جهانی، در دسته ۷۵ کلیوگرم در جایگاه سوم رده بندی قرار دارم و تمام تلاش خودم را انجام می دهم تا در المپیک پیش رو یکی از کاراته کاهای اعزامی کشور باشم.

کاراته قزوین، موفق و پرفروغ در جهان می‌درخشد

آسیابری تصریح کرد: تیم ملی کاراته کشورمان در رقابت های جهانی دو بار قهرمان شده و به دنبال تکرار آن برای سومین بار هستیم، اما در این راه، ژاپن، فرانسه، مصر، آذربایجان و آلمان حریفان صاحب نام ما هستند که دارای عنوان جهانی اند، اما با هدف کسب طلا به اسپانیا می رویم.

بهمن عسگری، ملی پوش قزوینی هم در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: اولین سال حضورم در رده سنی بزرگسالان هم زمان با برگزاری رقابت های جهانی فرانسه بود که در ترکیب تیم ملی بزرگسالان به نشان برنز دست یافتیم.

وی گفت: در ۲۰۱۴ آلمان به نشان طلا کمیته تیمی دست پیدا کردیم و در ۲۰۱۶ اتریش در فینال با ارائه کاراته ناب ایرانی، باز عنوان قهرمانی را تکرار کردیم و در اسپانیا هم قسم شده ایم برای سومین سال عنوان قهرمانی جهان را کسب کنیم.

وی یادآورشد: در بازیهای آسیایی سه دوره حضور داشتم که حاصل آن سه نشان طلا بوده و در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم به نشان طلا در بخش انفرادی دست یافتم و در رقابت های جهانی ۲ طلا کسب کرده ام و  تلاش می کنم با ارائه بهترین عملکرد مدال طلای انفرادی را کسب کنم.

کاراته قزوین، موفق و پرفروغ در جهان می‌درخشد

عسگری افزود: با توجه به اینکه کاراته المپیکی شده، نگاه به این ورزش تغییر کرده و تمامی کشورها در کمیته تیمی و انفرادی سرمایه گذاری کرده اند و نمی توان ورزشکاری را دست کم گرفت، دسته ۷۵ کیلوگرم یکی از اوزان شلوغ کاراته در دنیا و با کسب نشان در رقابت های مادرید، ۵۰ درصد راه المپیک را طی می کنم و می خواهم در المپیک نتیجه خوبی برای اولین بار کسب کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *