سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ژاپن و اسپانیا طلاهای روز پنجم را کسب کردند

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه رقابت‌های جودو قهرمانی جهان که با حضور ۷۵۶ جودوکار از ۱۲۴ کشور به میزبانی آذربایجان در باکو جریان دارد، دوشنبه دوم مهرماه رقابتهای اوزان ۹۰- کیلوگرم مردان و ۷۰- کیلوگرم زنان برگزار شد که اسپانیایی ها به اولین مدال خود دست یافته و ژاپنی ها نیز چهارمین طلای خود را در بخش زنان کسب کردند. 

در وزن ۹۰- کیلوگرم، جایی که «الکساندر کوکولیج» سید یک دنیا دور دوم به «الیاس نسی اف» از لبنان باخت و حذف شد و «نمانیا مجداف» صربستانی با طلای دوره قبل همان دور دوم به فرانسه باخت و کنار رفت، این «نیکولاس شرزادشویلی» جودوکار گرجستانی الاصل اسپانیا بود که همه رقبا را یکی بعد از دیگرش شکست داد و طلا گرفت.

«فیلیپه سیلوا» از کوبا به نشان نقره دست یافت و «ناکاگاوا» از ژاپن به همراه «اکسل سلرگت» از فرانسه هم به نشان برنز دست پیدا کردند. در این وزن هیچکدام از نفرات برتر دوره قبل موفق به تکرار مدال خود نشدند. 

در وزن ۷۰- کیلوگرم بانوان «آرای شیزورو» از ژاپن همانند دوره قبل به نشان طلا دست پیدا کرد. وی در مبارزه نهایی«اوه ماریه» نفر دوم رنکنیگ جهانی از فرانسه را شکست. این فرانسوی نقره گرفت و مدال برنز هم به «یوکو اونو» از ژاپن و «یوری آلور» از کوبا رسید. 

این دوره از مسابقات در باکو جریان دارد و روز پنجشنبه به اتمام می رسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *