جمعه , ۲ اسفند ۱۳۹۸

پورشیب و سومین فینال متوالی

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه رقابتهای لیگ جهانی کاراته که در مسکو جریان دارد، در وزن ۸۴- کیلوگرم تیم کشورمان سه نماینده داشت که ذبیح الله پورشیب بعد از حضور در رقابتهای لیگ جهانی توکیو و شیلی، یکبار دیگر رقبای خود را شکست داد و برای سومین بار در یک ماه گذشته به دیدار نهایی وزن ۸۴- کیلوگرم راه یافت.

وی پس از یک دور استراحت، کار خود را با برتری ۲ بر یک مقابل «کایکو رودرگوئز» از برزیل آغاز کرد و در ادامه برابر «الخاندرو مولینا» از اسپانیا با رای داوران برنده شد و با پیروزی ۳ بر صفر برابر «اروز میجالکوویچ» از صربستان راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرگروه تیم ملی کشورمان در این مرحله «دی کاستا» از فرانسه را شکست داد تا فردا در مبارزه نهایی به مصاف «روتاریو آراگا» ژاپنی برود. این دور در فینال رقابتهای کاراته وان توکیو هم به مصاف هم رفتند که در آن دیدار نماینده ژاپن پیروز شد.

در همین وزن مهدی خدابخشی بعد از برتری یک بر صفر برابر «استوسکی» از مقدونیه، پس از  تساوی ۳ بر ۳ برابر «تورگت حنسوف» آذربایجانی با قانون سنشو باخت و حذف شد. ضمن اینکه مهدی قراری زاده در دو مبارزه نخست خود «اربول ژورمالف» از قرقیزستان را ۳ بر صفر و «ایگور چیخماروف» از قزاقستان را یک بر صفر شکست داد و سپس «فاروک عبدالسلام» از مصر را ۴ بر یک از پیش رو برداشت و در ادامه با شکست ۲ بر صفر برابر «ریکیتو شیمادا» از ژاپن باخت و از دور رقابتها کنار رفت. این ژاپنی در نیمه نهایی به «آراگا» باخت و فینال نرسید. 

تا کنون سارا بهمنیار و رزیتا علیپور در بخش بانوان به دیدار نهایی راه پیدا کرده اند. طراوت خاکسار و بهمن عسگری نیز برای کسب مدال برنز مبارزه خواهند کرد. 

این دوره از مسابقات با حضور  ۶۴۲ کاراته کا از ۸۵ کشور در سالن ورزشی «جورجیفسکی» شهر مسکو جریان دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *