سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

پورشیب به دیدار رده بندی راه یافت / زنگنه حذف شد

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه بیست  و چهارمین  دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان که به میزبانی اسپانیا در مادرید  جریان دارد، ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم پس  از یک  دور  استراحت «ارناس زاپاتا» کاراته کای کشور میزبان را ۲ بر یک از پیش رو برداشت  و سپس «کامران مدنی» کاراته کای ایرانی  الااصل  ایالات متحده  را ۴ بر صفر شکست داد. 

سرگروه تیم ملی کاراته در مبارزه سوم ۸ بر صفر «گرس اندرسون» از اسکاتلند را از پیش رو برداشت و در ادامه ۶ بر ۵ مقابل «والری چوبتار» از اوکراین نتیجه را واگذار کرد.

با صعود رقیب اکراینی به دیدار نهایی، پورشیب به گروه شانس مجدد رفت و در این مرحله با برتری ۳ بر صفرمقابل «عبدالهدسیسه» از سنگال راهی دیدار رده بندی شد.وی صبح شنبه برای کسب مدال برنز در پیکار رده بندی به دیدار «دانیار یولداشف»از قزاقستان می رود.

«آراگا» کاراته کای عنوان دار ژاپنی با طلای دوره قبل و نفر دوم رنکینگ جهانی در قسمت پایین جدول دور دوم به بلاروس باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت. 

پگاه زنگنه سرگروه تیم ملی بانوان در وزن ۶۸-کیلوگرم در مبارزه نخست یک بر ۳ نتبجه را به سرلینز از کوبا واگذار کرد. این کاراته کای کوبای هم باخت تا زنگنه از دور رقابت‌ها حذف شود.

در رقابتهای امروز سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم بعد از برتری مقابل «عادلیت شادیکانوا» از قرقیزستان، «لوکا کاستا» از بلژیک، «برایان ایر» از ایالات متحده، «آلپ ارسلان یامان اغلو» از ترکیه و «الکساندر پشیانتیس» از روسیه راهی مبارزه نهایی شد تا روز شنبه در مبارزه پایانی برای کسب مدال طلا به مصاف «جاناتان هورنه» از آلمان برود.

حمیده عباسعلی در نخستین مبارزه خود در وزن ۶۸+ کیلوگرم برابر «شیما ابولیازد» از مصر ۴ بر۲ بازنده شد. وی برای حضور در گروه شانس مجدد باید منتظر حضور رقیب مصری در مبارزه پایانی باشد.

در مبارزات بخش کاتای انفرادی نیز فاطمه صادقی و ابوالفضل شهرجردی نیز از دور مسابقات حذف شدند. 

در ادامه این مسابقات پگاه زنگنه در وزن ۶۸- کیلوگرم و  ذبیح الله پورشیب سرگروه تیم ملی ایران به مصاف رقبای خود می روند.

این دوره از مسابقات با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» شهر مادرید آغاز شده وتا عصر یکشنبه ۲۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *