چهارشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۹

پایان کار تیم ۱۹ نفره ایران با ۵ سهمیه/ حذف خدابخش، نقره صفری


به گزارش “ورزش تایمز”، این دوره از مسابقات روز گذشته با حضور ۲۴۸ تکواندوکار در شهر «ووشی» آغاز شد و تیم ملی کشورمان که با ۱۹ تکواندوکار در این رقابتها شرکت کرده بود تنها موفق به کسب ۵ سهمیه شد. نکته مهم اینکه تیم کشورمان هماهنند تورنمنت های قبلی موفق به کسب مدال طلا نشد.

امروز جمعه سوم آذرماه در روز دوم و پایانی این رقابتها تیم کشورمان ۱۰ نماینده داشت که ۹ تکواندوکار از دور رقابتها حذف شدند و تنها ابراهیم صفری در وزن ۵۸- کیلوگرم با صعود به دیدار نهایی، موفق به کسب سهمیه حضور در رقابتهای گرند اسلم شد. 

این تکواندوکار جوان کشورمان «جینگهانگ تانگ» از چین، «پولاتو نیاز» از ازبکستان و دو تکواندوکار دیگر از چین را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد. صفری دیدار نهایی را واگذار کرد.

مهدی خدابخش تکواندوکار وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان که بعد از ۹ دوری در یک تورنمنت بین المللی شرکت کرده بود، بعد از برتری مقابل «جینفنگ لیو» از چین، «ماکسیم رافائولییچ» از ازبکستان و «رن» از چین، ۱۱ بر ۱۰ نتیجه را به «ریچارد آردمان» از نروژ باخت و از دور رقابتها کنار رفت. 

در پایان این رقابتها تیم کشورمان موفق به کسب ۵ سهمیه حضور در گرنداسلم شد. ابراهیم صفری در وزن ۵۸-، ابوالفضل یعقوبی و میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم، زهرا کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم  و زهراپوراسماعیل در وزن ۶۷+ کیلوگرم زنان تکواندوکارانی بودند که نزدیک به یک ماه دیگر برای حضور در نخستین دوره رقابتهای گرنداسلم دوباره به «ووشی» چین بازخواهند گشت.

حمیدرضا هادیان، هادی تیران ولی پور، سروش احمدی، مهدی خدابخشی، عرفان ناظمی و  احمد محمدی در بخش مردان، سودابه پورصادقی، پریسا جوادی، مهسا پورمیرزا ، مبینا بابالو و فاطمه مصطفایی نیز تکواندوکارانی بودند که از دور رقابتها حذف شدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *