دوشنبه , ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

وظیفه سنگین رئیس فدراسیون برای تکمیل موفقیت در پرونده جودو

به گزارش “ورزش تایمز”، دادگاه حکمیت ورزش دوشنبه ۱۱ اسفندماه در خصوص پرونده شکایت جودو ایران از فدراسیون جهانی در خصوص تعلیق، رأی ۴۱ صفحه‌ای صادر کرد که مهمترین بخش آن «لغو محرومیت جودو ایران» بود. این موضوع به صراحت در رأی صادر مشخص است و همه رسانه‌های معتبر دنیا نیز به آن اشاره کردند.

در واقع حکم تعلیق و محرومیت از فعالیت‌های بین المللی که شهریورماه گذشته توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی برای جودو ایران صادر شده بود، به دلیل نقض قوانین لغو شده است و بر همین اساس از این تاریخ محرومیتی متوجه جودو ایران نیست.

در ادامه این رأی که جزئیات زیادی دارد، پرونده با ارجاع به IJF اشاره شده که اگر فدراسیون جهانی می‌بایست اگر تخلفی صورت گرفته است، بر اساس قوانین رأی صادر کند و در این رأی نیز همین مدت ۱۸ ماه محرومیت نیز مدنظر قرار گیرد.

این خلاصه و البته مهمترین نکات ذکر شده در رأی صادر شده از سوی دیوان داوری ورزش موسوم به CAS می‌باشد. نکته که خیلی‌ها به آن توجه نداشتند، همین رفع تعلیق بود که برای ورزش ایران به دلیل ابعاد سیاسی آن در یکسال گذشته یک پیروزی بزرگ محسوب می‌شود.

رئیس فدراسیون جودو نیز بعد از اعلام رأی در گفتگو با رسانه‌ها نیز برای این موضوع تاکید که برای ادامه کار می‌بایست با مسئولان فدراسیون جهانی رایزنی کند. نکته مهمی که چندین بار “ورزش تایمز” در مطالب متعدد به آن اشاره کرده است.

آرش میراسماعیلی می‌بایست از این پس تمرکز خود را برای ارتباط مثبت و مؤثر با مسئولان رده بالای فدراسیون جهانی قرار داده و با بهره گیری از حداکثر پتانسیل جودو ایران، پرونده را به صورت کامل ببندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *