چهارشنبه , ۹ مهر ۱۳۹۹

وزارت ورزش به مشکلات جودو ورود کند/ رفتن رشنونژاد زنگ خطر بود


وجید بنا با بیان مطلب فوق به “ورزش تایمز” افزود: بارها و بارها هم من و هم سایر دلسوزان جودو مشکلات این رشته را که تا عمق استخوان ریشه دوانده، بیان شده ولی کسی توجهی نکرد تا اکنون شاهد باشیم جوانی که سرمایه جودو کشور است به راحتی ترک وطن کرده و به آن سوی آبها پناه ببرد. 

وی افزود: محمدرشنونژاد واقعا یک سرمایه برای جودو ایران بود که در ۲۰ سالگی موفق به کسب مدال نقره آسیا شد و با کوله باری از مدالهای رنگارنگ در رده های سنی نوجوانان و جوانان به گواه همه کارشناسان می توانست سالها برای ورزش ایران افتخار آفرین باشد. وی به دلیل مشکلات مالی سال گذشته مدالهای خود را برای فروش گذاشت. مسئولان فدراسیون جودو به جای آنکه پای دردل این جوان بنشینند، او را به کمیته انظباطی دعوت کرده و تعهد داد تا به اردو بازگشت. 

این جودوکار با تجربه ادامه داد: چرا باید اولین اقدام فدراسیون در مواجه با چنین مشکل کوچکی تشکیل کمیته انضباطی باشد. من سالها در اردو بوده و با مشکلات عدیده و حاد جوانان با آتیه کشور آشنا بودم. برخی از این جوانان حتی پول رفت و آمد از شهر خود تا اردوی آماده سازی را نداشتند. همین دست مسائل باعث شد تا در موارد متعدد این مشکلات را بیان کنم. 

بنا با بیان اینکه به دلیل شرایط سخت جودوکاران در اردوها مصاحبه کرده و مشکلات را تشریح کرده است، اظهار داشت: متاسفانه آقایان فدراسیون نشین به جای آنکه مشکل را حل کنند به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند و من را برای همین مصاحبه ها به دادگاه کشاندند. چرا چون واقعیت های درون اردوهای تیم ملی را برای مردم روشن کردم. 

سرگروه پیشین تیم ملی افزود: من برای سایر جودوکاران کشورمان نیز نگران هستم که با ادامه این روند، ترک دیار کنند. محمدرشنونژاد اولین نفری نیست که از جودو ایران جدا می شود و آخرین نفر هم نخواهد بود. مسئولان فدراسیون توجهی به وضعیت جودوکاران ندارند و مشکلات رفته رفته زیاد می شود تا جوانان دیگری هم به فکر ترک دیار باشند. 

وی افزود: مسئولان فدراسیون انتقادپذیر نیستند و هر کدام از اهالی این رشته را که لب به انتقاد و اعتراض بگشایند را با مشکل مواجه می کند. چرا امثال وحید بنا با انتقاد به دادگاه می روند و رشنونژاد که فقط برای رفع مشکلات شخصی اقدام به فروش مدالهای خود کرده باید تعهد بدهد تا این کارها را تکرار نکند. 

عضو پیشین تیم ملی جودو اظهار داشت: شاید بگویند رشنونژاد فرار کرد، به ایران پشت کرد، وطن فروشی کرد و خیلی حرفهای دیگر، ولی آنها که با مشلات ریشه ای و حاد در اردوهای تیم ملی آشنا هستند، می دانند جودوکاران چه شرایط سخت و طاقت فرسایی دارند، حق را به آنها می دهند. من این مشکلات را با پوست و خون خود حس کردم. الان حرفهایی که بواسطه آن به دادگاه رفتم، یکی یکی ثابت شد. 

بنا در پایان گفت: آقای وزیر چرا باید یک جوان ۲۰ ساله تیم ملی و کشور خود را ترک کند؟ آیا این سئوال را از رئیس فدراسیون خود کرده و جواب قانع کننده ای شنیده اید؟ بازهم با صدای بلند هشدار می دهم که این آخرین جودوکاری نخواهد بود که ایران را ترک کرده است! جو بدی در تیم ملی حاکم است، ملی پوشان ممنوع المصاحبه هستند و اجازه ندارند از حق قانونی خود دفاع کنند. مردان تصمیم گیرنده در فدراسیون باید مسئولیت ناپدید شدن رشنونژاد را برعهده گرفته و وزارت ورزش هم به مسئله ورود کند و دست از رفاقت بازی بردارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *