شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸

نسبت به دوره قبل یک پله صعود داشتیم/ نگرفتن طلا راضی کننده نبود

به گزارش “ورزش تایمز”، هشتمین دوره رقابتهای پاراتکواندو قهرمانی جهان به مدت دو روز با حضور بیش از ۴۰۰ تکواندوکار در ترکیه و شهر آنتالیا برگزار شد که تیم ملی ایران با کسب یک طلا (در بخش بانوان) و سه نقره عنوان سوم این دوره از مسابقات را کسب کرد.

پیام خانلرخانی سرمربی این تیم که از کسب نکردن مدال طلا توسط شاگردانش ناراضی است، سطح فنی این دوره را متفاوت با ادوار گذشته عنوان کرد و خاطر نشان کرد باید برای کسب مدال در پاراتکواندو بیشتر از قبل تلاش کنیم.

وی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: ورود این رشته به پارالمپیک باعث شد کلا مسابقات متفاوتی نسبت به گذشته شاهد باشیم. رشد دو برابری تعداد شرکت کنندگان، حضور تیم های متعدد با کاروان های بزرگ و تکواندوکاران زبده با هدف کسب سهمیه و بالابردن رنکینگ تکواندوکاران خود برای اولین بار پای به این مسابقات گذاشته و صاحب عنوان شدند همه گواه این ادعاست.

خانلرخانی ادامه داد: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و ما با آگاهی از کار سخت و دشوار خود در این رقابتها خیلی خوب تمرین کرده بودیم. بسیاری از کشورها با تکواندوکاران ناشناخته برای اولین بار در این مسابقات حاضر بودند و اعضای تیم ما هم مبارزات خوبی به نمایش گذاشتند ولی در برخی موارد اسیر بدشانسی و غافلگیری شدند.

سرمربی تیم پاراتکواندو افزود: از اینکه موفق به کسب مدال طلا نشدیم ناراضی هستم ولی در بحث تیمی سکوی دوره قبل خود را یک پله ارتقا داده و عنوان سوم جهان را تصاحب کردیم. روسیه قهرمان شد که کاروان بزرگی را به آنتالیا آورده بود. ترکیه هم با تیمی متشکل از ۵۰ تکواندوکار نایب قهرمان شد.

وی در بخش دیگری از گفتگویی خود با بیان اینکه شرایط نابرابر و سختی نسبت به رقبا داشتیم اظهار داشت: در این مسابقات شاهد بودیم که خیلی از قهرمانان سالهای قبل بازنده شدند. در دو وزن المپیکی ورزشکاران صاحب رنکینگ جهانی باختند. کسی که در وزن پوررهنما طلا گرفت اولین بار بود به مسابقات آمده بود و با شکست همه نفرات مدعی طلا گرفت. در وزن ۷۵+ کیلوگرم هم تکواندوکار انگلیسی همین شرایط را رقم زد.

خانلرخانی در پایان گفت: در ادامه راه المپیک توکیو ۲۰۲۰ کار سخت تری پیش رو داریم. باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که ان شاءالله در راهی که به سوی المپیک داریم موفق باشیم و در میدان اصلی که بزرگترین رقابت جهانی است نتیجه خوبی کسب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *