جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸

مبارزه ۲۵۵ تکواندوکار در رم/ جای خالی ستاره های ایرانی

به گزارش “ورزش تایمز”، این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۵ تکواندوکار از ۵۱ کشور به میزبانی ایتالیا در تالار ورزشی «ایتالیکو» شهر رم آغاز می شود. این نخستین مرحله از ۵ گانه فدراسیون جهانی از تورنمنت های گرندپری در سال ۲۰۱۸ است که غیر از نمایندگان کشورمان، تقریبا تمامی ستاره های تکواندو جهان در آن حضور خواهند داشت.

تیم ملی تکواندو کشورمان که بامداد امروز از رقابتهای تکواندو قهرمانی آسیا و با کسب عنوان نایب قهرمانی به تهران بازگشت، با تصمیم کادر فنی در این رقابتها حضور ندارد و با توجه به اینکه امتیاز رقابتهای گرندپری همطراز با امتیاز رقابتهای قهرمانی آسیاست، با توجه به نزدیکی زمانی این دو رویداد مهم به نظر می رسد کادر فنی تصمیم درستی اتخاذ کرده است. 

اما رم ایتالیا از جمعه هفته میزبان ستاره های تکواندو جهان است. «جید جونز» دارنده مدال طلای المپیک و جهان، «بیانسه والکدن» ستاره تکواندو جهان در سال ۲۰۱۷ با کسب ۴ طلای جهان و گرندپری‌ها از انگلیس، «تای هون لی»، «دای هون لی» و «سو هیوکیم» ستاره های تکواندو کره جنوبی، میلاد بیگی و «رادیک ایسایف» از آذربایجان، «دیمیتری شوکین» از ازبکستان و «سالح سیسه» از ساحل عاج شاخص ترین تکواندوکاران حاضر در رم هستند. 

رئیس فدراسیون جهانی در گفتگو با سایت این فدراسیون در خصوص این رقابتها گفت: ما بسیار هیجان زده هستیم چرا که شهر تاریخی رم برای اولین بار میزبان بهترین های تکواندو جهان در رقابتهای جایزه بزرگ است. شک ندارم که ورزشکاران ما یک نمایش هیجان انگیز برای طرفداران در رم و در سراسر جهان خواهند داشت. تغییراتی که در بخش داوری این رقابتها شاهد خواهیم بود برای افزایش جذابیت مسابقات است و امیدوارم علاقمندان به این رشته از مسابقات لذت ببرند. 

به گزارش “ورزش تایمز”، مراحل بعدی رقابتهای گرندپری به ترتیب در مسکو، تایوان، منچستر و مرحله نهایی نیز در امارات برگزار خواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *