یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹

مانع اعزام حمیده عباسعلی به آلمان برداشته شد

به گزارش “ورزش تایمز”، اعزام حمیده عباسعلی به آلمان و انجام جراحی مجدد روی پای وی که قرار بود مهرماه انجام شود به دلیل پاندمی کرونا و سخت گیری های ایرلاین قطر تا به امروز به تعویق افتاده است.

البته با ورود پزشک معالج عباسعلی در آلمان و مکاتبه‌ای که وی با مسئولان قطری داشته، مانع بزرگ برای اعزام این المپین کشورمان به آلمان برداشته شده است.

با پیگیری‌های کمیته ملی المپیک دکتر امینی پزشک معالج حمیده عباسعلی در آلمان طی مکاتبه با مسئولان ایرلاین قطر، ضرورت سفر این بانوی المپیکی و لزوم جراحی وی در آلمان را متذکر شده و خواستار همکاری برای مهیا شدن شرایط اعزام وی شده است.

به گفته دبیرکل کمیته ملی المپیک، طرح این موضوع توسط پزشک معالج حمیده عباسعلی موثرترین گامی بود که در رابطه با پرونده درمانی این کاراته ملی پوش و رفع موانع برای اعزام او به خارج از کشور باید برداشته می‌شد. کیکاوس سعیدی در گفتگو با “ورزش تایمز” تاکید کرد که نامه پزشک معالج حمیده عباسعلی روز گذشته برای قطری‌ها ارسال شد. منتظر پاسخ این مکاتبه هستیم تا بر اساس آن بلیت جدید سفر این ملی پوش تهیه شود.

حمیده عباسعلی سال گذشته بعد از کسب سهمیه المپیک در آلمان برای درمان پای خود که در جریان مسابقات کسب سهمیه دچار آسیب شد، تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی باید حالا باید دستگاهی که در قسمت آسیب دیده پای او کار گذاشته را خارج کند. به همین منظور نیازمند سفر به آلمان و جراحی دوباره زیر نظر پزشک معالج خود است.

طبق موافقت هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، قرار است اعزام عباسعلی به آلمان با مسئولیت این کمیته انجام شود بر همین اساس مسئولان مربوطه از چند هفته پیش مقدمات کار برای کسب مجوز اعزام این بانوی المپیکی را انجام دادند.

البته عباسعلی ویزای بلندمدت برای سفر به آلمان در اختیار دارد اما به خاطر کرونا و شرایط پاندمی این ویروس اعزام وی نیازمند مجوزهای لازم بود که پیگیری‌های لازم برای آن در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *