یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹

لزوم برنامه‌ریزی برای مسابقات جهانی/ خاطرات منچستر فراموش نشود

به گزارش “ورزش تایمز”، بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی تکواندو، بیست و پنجمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان طی روزهای ۱۹ تا ۲۵ مهرماه ۱۴۰۰ به میزبانی چین در شهر ووشی برگزار خواهد شد.

اعلام این تاریخ از آنجا اهمیت دو چندانی پیدا می‌کند که بدانیم دو ماه قبل از آن رقابتهای تکواندو در بازی‌های المپیک برگزار خواهد شد و بدون شک اگر فدراسیون تکواندو و مجموعه تیم ملی بخواهند بازی‌های المپیک را تنها هدف پیش روی خود قلمداد کند، قطعا تیم ملی به نتایجی به مراتب ضعیف‌تر از مسابقات جهانی منچستر ۲۰۱۹ دست پیدا خواهد کرد.

هر چند باید پذیرفت که شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی را برای فعالیت های عادی ایجاد کرده است اما وقتی رویداد بزرگی مثل مسابقات جهانی در پیش است نمی توان دست روی دست گذاشت و اقدامی انجام نداد.

سرمربی تیم ملی تکواندو ایران در این مورد به “ورزش تایمز” گفت: تاریخ جدید رقابتهای تکواندو قهرمان جهان بعد از پایان مجمع آنلاین فدراسیون جهانی منتشر شد و این موضوع حساسیت کار را برای ما در مدت یک سال تا آغاز این رقابتها دو چندان بالابرده است.

عسکری افزود: مهمترین نکته فاصله اندک بین مسابقات تکواندو در بازی‌های المپیک و رقابتهای قهرمانی جهان می‌باشد. باید بلافاصله در اولین فرصتی که شرایط کرونا اجازه دهد، برنامه ریزی های لازم را انجام داده و با تعیین زمان برگزاری مسابقات انتخابی، اردوها و … وارد فاز اجرایی شویم. بدون شک در فکر این موضوع و سختی کار هستیم و امیدواریم که شرایط به گونه‌ای پیش برود که بتوانیم کار کنیم. فعلاً هر برنامه ریزی ما تحت تأثیر کرونا قرار می‌گیرد.

البته که اولویت کادر فنی تیم ملی و در اصل فدراسیون تکواندو بیش از هر چیزی سلامتی ورزشکاران است، ولی می‌توان با یک برنامه ریزی دقیق بعد از پایدار شدن شرایط و شیب نزولی کرونا، پروسه آماده سازی تیم ملی برای مسابقات جهانی باید هر چه زودتر آغاز شود.

با توجه به آنکه مجوز برگزاری مسابقات از سوی ستاد کرونا در ورزش صادر شده است، می‌توان با برگزاری مسابقات انتخابی به صورت تک وزن در روزهای مختلف، در چند مرحله بهترین‌ها (حداقل سه نفر در هر وزن) گزینش شوند و پس از آن زمان تشکیل اردوها را به ابتدای سال آینده موکول کرد تا حداقل نیمی از راه طی کرده باشیم.

بازی‌های المپیک برای ورزش کشور و حتی تکواندو مهمترین هدف خواهد بود، ولی نمی‌توان مسابقات قهرمانی جهان را فراموش کرد. تکواندو ایران پتانسیل بالایی دارد و در صورت برنامه ریزی دقیق و هدفمند و البته مهمتر از آن اجرایی دقیق برنامه‌ها بدون شک می‌توانیم بازهم به سکوی قهرمانی بازگردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *