شنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۹

قوانین جدید لیگ به تکواندو لطمه می‌زند/ موضع باشگاه تغییر نمی‌کند

مرتضی کریمی با بیان مطلب فوق در خصوص دلایل غیبت تیم تکواندو «کن» در لیگ‌های تکواندو گفت: عوامل زیادی در تصمیم گیری باشگاه تأثیرگذار بوده است و تا زمانی که مشکلات موجود رفع نشود، موضوع ما نیز تغییر نخواهد کرد. مشکل اول پروتکل‌های بهداشتی است که باشگاه در جریان آن قرار نگرفته است.

وی افزود: سازمان لیگ پروتکل‌های بهداشتی را به تیم‌ها ابلاغ نکرده و در جلسه با مسئولان تیم‌ها نیز شرایط برگزاری به صورت کلی تشریح شد. اعتراض ما هم این است که سلامتی ورزشکاران، داوران و عوامل اجرایی باید اولویت باشد. اینطور نمی شود که ورزشکاران از شهرستان‌های مختلف مستقیم به سالن مسابقات بیایند، وزن‌کشی و سپس مبارزه کنند.

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو ادامه داد: شما توجه کنید فدراسیون کشتی تمام تیم‌ها را در هتل المپیک مستقر کرده است؛ با رعایت یک پروتکل مشخص و دقیق. ورزشکاران از آنجا به سالن رفته و دوباره به هتل بازمی گردند. چرا فدراسیون تکواندو شیوه نامه بهداشتی جهت اجرای لیگ را اعلام نمی‌کند؟ این حق تیم هاست که نگران ورزشکاران خود باشند و بخواهند از پروتکل‌ها مطلع شوند.

مدیرفنی تیم تکواندو کن افزود: وقتی ضوابط و قوانین مشخص نباشد استقبال از ثبت نام هم زیاد می‌شود. ۶۰ تیم در مجموع برای حضور در رده‌های مختلف لیگ در پیش ثبت نام حضور داشته اند. چرا باید شرایط برگزاری و قوانین مشخص نباشد تا این چنین تیم‌ها بی رویه ثبت نام کنند.

کریمی در پاسخ به این سوال که تصمیم باشگاه کن به دلیل تغییر قوانین و جلوگیری از حضور بازیکنان در دو رده مختلف بوده است؟ گفت: دلایل زیادی در این تصمیم گیری نقش داشته است که این هم یکی از موارد است. چرا باید نوجوانان از حضور در لیگ برتر حذف شوند؟ سوال ما این است که چرا بدون کار کارشناسی و بر اساس نظر یک تیم که سازندگی ندارد تصمیم گیری می‌شود؟ ما به رئیس فدراسیون هم اعلام کردیم که این قوانین به تکواندو لطمه می‌زند. تیمی که به دلیل نداشتن تکواندوکار نوجوان، حتی موفق به تکمیل ترکیب هشت نفره خود نمی‌شود، برای سازمان لیگ ملاک نظرسنجی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در همه لیگ‌ها ورزشکاران اجازه حضور در یک رده بالاتر را دارند، این به پویایی و رشد آن ورزش کمک می‌کند، ولی با تغییر قوانین این فرصت از تکواندو گرفته می‌شود. در سالهای گذشته نوجوانان مستعدی داشتیم که با حضور لیگ برتر توانایی خود را به نمایش گذاشته و حتی شرایط حضور در تیم ملی را برای خود فراهم کرده و افتخارآفرین هم شده اند که با این قوانین فرصت را از این نوجوانان گرفتند.

مدیر فنی تیم تکواندو کن در پایان گفت: تا زمانی که مشکلات موجود حل نشود، موضع باشگاه تغییر نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *