دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ووشو ارزشمند بود

 به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رئیس فدراسیون جهانی ووشو و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک با انتشار پیامی ضمن تبریک سال نو میلادی، به قهرمانی ایران در رقابتهای جام جهانی اشاره کرد و آن را ارزشمند خطاب کرد.

در این پیام آمده است:  

از حمایت های شما در سال گذشته که موجب شد به موفقیت ها و دستاوردهای مهمی در سال ۲۰۱۸ برسیم، ممنون هستم.

از آنجایی که ما به پایان این سال فوق العاده در ووشو رسیده ایم؛ بسیار خرسندم که نگاهی داشته باشیم به رخدادهایی که موجب شد این رشته به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهد.

شاید، ۲۰۱۸ شلوع ترین سال در تاریخ این رشته باشد که برای آغاز ووشو به سه رویداد ورزشی اضافه شد. سومین دوره بازی های جوانان آفریقا به میزبانی الجزایر که با حضور ۹ کشور آفریقایی برگزار شد. بعد از آن ووشو در نخستین دوره بازی های پیشکسوتان آسیا در مالزی حضور داشت.

حضور در این دو رویداد نشان از توانمندی ووشو و محبوبیت آن در بین جوانان و پیشکسوتان در سراسر دنیا دارد.اولین دوره رقابت های دانشجویان جهان در ماکائو، سومین رویداد مهم برای ووشو در سال ۲۰۱۸ که نماینگر استعدادها شد.

برگزاری سی و پنجمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی نیز ارزش زیادی داشت، چراکه تصمیمات مهمی در خصوص مسائل فنی و ساختاری برای برای پیشبرد اهداف توسعه ای، استانداردسازی و مدرن سازی ووشو گرفته شد.

در ادامه این پیام آمده است: ۲۰۱۸ سالی بسیار ارزشمند برای ووشو با برگزاری رویدادهایی در بالاترین سطح در دنیا بود.

هفتمین دوره مسابقات جوانان جهان در برزیل برگزار شد که نخستین رویداد جهانی در آمریکای جنوبی بود. برپایی این رویداد بزرگ با حضور بیش از ۷۰۰ ووشوکار موجب شد تا ووشو در این منطقه نیز بدرخشد و نوید موفقیت برای جوانان این رشته را بدهد.

یک موفقیت بزرگ نیز با برگزاری سومین دوره رقابت های جهانی «تای چی» در بلغارستان با حضور ۶۰۰ ورزشکار رقم خورد. جام جهانی ووشو به رویدادی مهم برای علاقمندان به این رشته در سراسر جهان تبدیل شده است که نهمین دوره آن در «هانگژو» چین انجام گردید. حضور بهترین مبارزان جهان که مدال آور مسابقات جهانی کازان بودند سبب گردید تا مبارزاتی آتشین را شاهد باشیم که باید به ایران بابت قهرمانی ارزشمند در این مسابقات مهم تبریک بگویم.

در پایان مسابقات ۲۰۱۸ باید به پیکارهای «وینگ چون» بزرگسالان جهان در چین اشاره کنم. حضور خانواده جهانی وینگ چون برای تعامل کونگ فو، دوستی ها و فرهنگ، یک پیروزی بزرگ برای فدراسیون جهانی ووشو بود.در پایان سال ۲۰۱۸، IWUF روز جهانی کونگ فو را در ۱۱ آگوست جشن گرفت. این جشن با حضور هزاران هزار علاقمند در سراسر جهان از باشگاه های ورزشی مختلف و عموم مردم برگزار شد، نقطه عطفی بزرگ برای ووشوی جهان بود که امیدواریم این جشن بزرگ در سال جدید میلادی نیز تکرار شود.

معتقدم اکنون ووشو قدرتمند از همیشه است. بسیار خرسندم که از نزدیک شاهد تلاش های خانواده ووشوی جهان برای توسعه روز افزون این ورزش در سراسر جهان، هستم.مشتاقم تا همه شما بزرگان را در رویدادهای ووشوی سال ۲۰۱۹ اعم از هشتمین دوره رقابت های جهانی کونگ فو در چین و پانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی بزرگسالان ووشوی جهان در شانگهای ملاقات کنم.

تا آن زمان برای همه شما آروزی موفقیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *