چهارشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۷

فقط ۳ ووشوکار گلستانی توانایی رقابت در جام پارس را دارند

به گزارش “ورزش تایمز”، صدیقه جهانشاهی بعدازظهر دوشنبه در نشست خبری با موضوع میزبانی گرگان از هفتمین دوره مسابقات ووشو جام بین المللی پارس، اظهار کرد: ووشو گلستان در سال‌های گذشته دچار افت شدیدی شد و در رتبه سی و یکم کشور قرار گرفت اما اکنون این در رتبه بیست و دوم قرار گرفته است.

وی افزود: پس از انتخاب بنده به عنوان رئیس هیئت ووشو استان، نشستی با رئیس فدراسیون و استاتدار داشتیم تا میزبان یک دوره مسابقات بین المللی باشیم.

وی تصریح کرد: در نهایت پس از مکاتبات انجام شده و با مصوبه شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، گرگان به عنوان میزبان هفتمین دوره مسابقات ووشو جام بین المللی پارس معرفی شد.

خواسته ما حضور بانوان در سالن مسابقات است

رئیس هیئت ووشو گلستان با اشاره به مزایای میزبانی جام بین المللی پارس گفت: دیدگاه استاندار گلستان از میزبانی مسابقات بین المللی، ایجاد نشاط و شادابی در گلستان بوده و درخواست ما هم حضور بانوان به عنوان تماشاگر در سالن مسابقات است.

جهانشاهی اضافه کرد: برگزاری این مسابقات به بهتر شدن روابط کشورها کمک می‌کند تا گلستان و گرگان را به دیگر کشورها معرفی کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما شناساندن بیشتر ووشو و شناختن نقاط ضعف و قوت این رشته در استان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ووشو گلستان ظرفیت میزبانی از مسابقات بین المللی را دارد یا خیر، اظهار کرد: ساختار انسانی برای برگزاری این مسابقات مهیا بوده و هدف ما این است از این فرصت میزبانی به نحو احسن استفاده کنیم و در راستای پیشرفت ووشو گلستان گام برداریم.

رئیس هیئت ووشو گلستان با اشاره به تیم‌های شرکت کننده در جام بین المللی پارس، گفت: تا کنون حضور تیم‌های افغانستان، پاکستان، هندوستان، ازبکستان، عراق، لبنان، ویتنام، دومنیکن و سوئد در این رقابت‌ها قطعی شده و تیم‌های اندونزی، آلمان، ایتالیا و یونان هم آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

جهانشاهی افزود: تیم‌های پارس جنوبی و گلستان هم به عنوان نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.

وی در خصوص ترکیب تیم گلستان به عنوان نماینده میزبان، خاطرنشان کرد: فروردین و اردیبهشت امسال رقابت‌های انتخابی را برای تعیین ووشوکاران تیم گلستان برگزار و منتخبین را به اردو دعوت کردیم.

جهانشاهی اضافه کرد: کمیته فنی در نهایت با حضور جابر ناصریان در وزن ۵۶- کیلوگرم، پارسا نوری در وزن ۷۰- کیلوگرم و پوریا شجاع در وزن ۹۰- کیلوگرم از استان گلستان برای حضور در تیم گلستان موافقت کرد زیرا داشته‌های ما برای حضور در رقابت‌های بین المللی در همین حد است.

وی ادامه داد: متاسفانه اکثر ورزشکاران گلستانی شرکت کننده در مسابقات انتخابی حتی ۵۰ درصد آمادگی هم برای حضور در رقابت‌های بین المللی نداشتند و تصمیم بر این شد که فقط سه نفر از استان گلستان دعوت شدند زیرا باید از نام و حیثیت ایران دفاع کنیم.

عملکرد ضعیف هیئت ووشو گلستان در سال‌های گذشته

رئیس هیئت ووشو گلستان با تاکید بر عملکرد ضعیف این هیئت در دوره‌های پیشین، اظهار کرد: هیئت ووشو گلستان چندین سال در رتبه آخر کشور قرار داشت و اکنون برای جام بین المللی پارس هیچ داوری از گلستان نداریم و امیدواریم این رقابت‌ها اعتبار هیئت ووشو گلستان را در کشور افزایش دهد.

جهانشاهی افزود: مسابقات ووشو جام بین المللی پارس، فرصتی است تا ووشوکاران ملی پوش کشورمان خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده کنند.

وی در پایان گفت: میزبانی گلستان از مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در سال گذشته تجربه خوبی برای برگزاری رقابت‌های فراملی بود و امیدواریم مسابقات ووشو جام بین المللی پارس را به بهترین نحو ممکن برگزار کنیم.

لازم به ذکر است؛ هفتمین دوره مسابقات ووشو جام بین المللی پارس، سوم و چهارم تیرماه به میزبانی استان گلستان در سالن امام خمینی (ره) گرگان برگزار خواهد شد.پ

در این رقابت‌ها ووشوکاران در هشت وزن ساندا و فرم‌های مختلف تالو با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *