شنبه , 25 سپتامبر 2021

فریبرز عسگری: شرایط همین باشد المپیک بعدی هم مدال نداریم

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، فریبرز عسگری پس از حذف آخرین نماینده ایران از تکواندوی المپیک توکیو گفت: دیروز توضیح دادم آرمین هادی پور مشکل پارگی ACL داشت و جراحان گفته بودند که نباید در بازی‌ها شرکت کند اما سهمیه به اسم بود. دو راه داشتیم؛ یکی اینکه او را خط بزنیم و دوم از شانس ۵۰ درصدی خود استفاده کند.

وی ادامه داد: آرمین در بازی اول پیروز شد اما بازی دوم پایش یاری نکرد. زانوبندی برای آرمین خارج از کشور تهیه کرده بودیم که ۶ میلیون هزینه داشت اما در المپیک اجازه ندادند که از آن استفاده کند و گفتند که باید ساده وارد مسابقه شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو با اشاره به عملکرد میرهاشم حسینی خاطرنشان کرد: حریف ازبکستانی پدیده بود و به فینال رفت. البته هاشم هم حریف دست و پا بسته‌ای نبود و بازیکن چین تایپه را شکست داد که یک ماه پیش قهرمان آسیا شده بود.

عسگری در پاسخ به این پرسش که آیا پیش‌بینی می‌کردید بازیکن ازبک تا این اندازه خوب کار کند؟ گفت: واقعاً پیش بینی نمی‌کردیم، او در مسابقات کسب سهمیه آسیا معمولی بود و قبلاً به نمایندگان ایران باخته بود. امروز روز او بود و عالی کار کرد.

وی در مورد اینکه حسینی پس از باخت برابر نماینده ازبکستان صلابت لازم را نداشت، تاکید کرد: طبیعی است. فشار سنگین است و ورزشکار مطمئن نیست به فینال می‌رود یا نه. من خودم سه ساعت با او صحبت کردم که به شرایط برگردد و اماده میدان شود. به هر حال مسابقه است و یک سر برد و یک سر باخت دارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره اینکه اگر به گذشته برگردد باز هم همین انتخاب‌ها را خواهد داشت؟ گفت: انتخاب‌ها دست ما نبوده است و در پروسه سه ساله امتیاز جمع کردیم و پنج نفر اول جهان سهمیه گرفتند. اکنون هم بی انصافی است بگوییم بچه‌ها خوب نبودند. کرونا به ما آسیب زد ورزش ایران یک سال تعطیل شد. البته هر چه جلوتر برویم وضعیت خراب‌تر می‌شود چون پول چهار تورنمنت را برای حضور در یک تورنمنت باید بدهیم و برای المپیک یک تورنمت رفتیم که با کمک کمیته ملی المپیک بوده است. اگر دولت مدال می‌خواهد باید کمک کند.

عسگری تاکید کرد: بچه‌های ما جنگنده هستند اما وقتی به میدان مسابقه نروند، افت می‌کنند.

وی در مورد نقش مدیریت در فدراسیون برای فراهم کردن شرایط گفت: مدیریت موظف است شرایط را برای و ورزشکار و مربی فراهم کند. مدیریت اگر منابع در اختیارش باشد امکانات را فراهم می‌کند.

عسگری در مورد اینکه آینده را چگونه می‌بیند، تصریح کرد: باید برگردیم ببینیم شرایط فدراسیون چگونه است و من را می‌خواهند یا نه. اما هر کسی انتخاب می‌شود باید سه سال حمایت شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه خودش تمایل دارد به همکاری با فدراسیون ادامه دهد یا خیر؟ تصریح کرد: من کارم این است و مربی هستم‌. یا در ایران کار می‌کنم یا به خارج از کشور می‌روم و اگر هیچکدام از آنها هم نشد در یک باشگاه ورزشی فعالیت می‌کنم.

او در مورد اینکه از عملکرد شاگردانش در بازی‌های المپیک توکیو راضی بوده است یا خیر؟ یادآور شد: دلم می‌خواست با دست پر برگردیم و روی یک مدال حساب می‌کردیم که این اتفاق رقم نخورد. واقعاً تکواندو جنگ لحظه‌ها است. من هم راضی نیستم. دلم می‌خواست با مدال برگردیم اما چیزی کم نگذاشتم و سه سال هفته‌ای یک شب به خانه رفتم. وجدانم راضی است. مردم حق دارند ناراحت باشند و از آنها عذرخواهی می‌کنم.

عسگری در مورد آینده تکواندوی ایران گفت: با این شرایط سهمیه المپیک بعدی را بگیریم شاهکار کرده‌ایم اما با این شرایط مدال نخواهیم داشت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *