سه شنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

طلاهای روز دوم به ژاپنی‌ها رسید / بازگشت تماشاگران به سالن

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه رقابتهای جودو قهرمانی جهان که به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست جریان دارد، دوشنبه، مسابقات جودوکاران اوزان ۶۶- کیلوگرم مردان و ۵۲- کیلوگرم زنان برگزار شد.

نکته مهم روز دوم این مسابقات، بازگشت محدود و کنترل شده تماشاگران به سالن مسابقات و تماشای این رقابتها بود که از سوی جودوکاران حاضر مورد توجه قرار گرفت.

بوداپست خوش یمن برای دختر ژاپنی

در وزن ۵۲- کیلوگرم «آی شیشیمه» از ژاپن موفق شد دومین طلای جهانی خود را کسب کند. این ژاپنی که سال ۲۰۱۷ در همین بوداپست قهرمان جهان شده بود و پس از آن یک نقره و یک برنز جهان را نیز در کارنامه داشت، یکبار دیگر با شکست همه رقبا بازهم در همین شهر موفق شد روی سکوی نخست جهان بایستد.

وی در ۵ مبارزه خود تنها برابر «راموس جوانا» از پرتغال به مشکل خورد و بعد از ۵ دقیقه مبارزه صاحب برتری شد. این ژاپنی در مبارزه پایانی «آنا پرز» اسپانیایی را قبل از پایان وقت قانونی ضربه فنی کرد و طلا گرفت. «پرز» نقره گرفت و مدال برنز مشترک هم به «فابیینه کوخر» از سوئیس رسید.

»شیشمه» بعد از کسب مدال طلا در جمع خبرنگاران گفت: انتظار زیادی از من برای کسب عنوان قهرمانی بود و همین موضوع فشار روحی زیادی برای من داشت. اما من مثل چهار دوره قبلی موفق به کسب مدال شدم. بوداپست برای من خوش یمن است که موفق شدم مدال طلای خود را در این شهر تکرار کنم.

ماریوما و تکرار طلای قهرمانی جهان

«مارویاما» که دو سال قبل در مسابقات ۲۰۱۹ توکیو قهرمان وزن ۶۶- کیلوگرم شده بود، با دفاع از عنوان قهرمانی خود یکبار دیگر طلای جهان را به گردن آویخت. وی در هر مبارزه خود به سختی پیروز شد و در مجموع ۵ مبارزه نزدیک به ۲۳ دقیقه روی تاتامی جنگید و در نهایت برای دومین دوره پیاپی روی سکوی نخست جهان ایستاد.

این ژاپنی در مبارزه نهایی «مانوئل لومباردو» که ماه گذشته طلای اروپا را کسب کرده بود با امتیاز «وازاری» شکست داد و طلا گرفت. این ایتالیایی به مدال نقره دست یافت و برنز هم به «یاکوب شاملیوف» از روسیه و «یاندون پرنلیل» از مغولستان رسید.

دارنده مدال طلای وزن ۶۶- کیلوگرم بعد از پایان مسابقات روز دوم گفت: از اینکه برای دومین بار قهرمان جهان شده ام، خیلی خوشحالم اما از عملکرد خود راضی نیستم. می توانم خیلی بهتر از این باشم. این جودو چیزی نبود که می‌خواستم. می دانم که همه می‌خواهند من را شکست دهند.می‌توانم به شما اطمینان دهم که وقتی به توکیو برگردم، حتی بیشتر کار خواهم کرد.

این رقابتها امروز با برگزاری رقابتهای دو وزن ۷۳- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان دنبال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *