دوشنبه , ۲۴ تیر ۱۳۹۸

صعود تکواندوکاران ایران در رده بندی جهانی

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو رنکینگ المپیکی تکواندوکاران در ماه آوریل را اعلام کرد که با محاسبه امتیازات سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر اغلب تکواندوکاران ایران در این رده بندی جایگاه خود را بهبود بخشیده اند.

در رده‌بندی اعلام شده، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با کسب مدال طلا سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و ۳۱۲/۶۷ امتیاز همچنان در رده چهارم قرار دارد. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز که موفق به کسب مدال طلای این رویداد شد با ۲۳۳/۱۴ امتیاز در رده دهم جای دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با به دست آوردن مدال طلا مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و نقره جام فجر و ۲۳۰/۳۴ امتیاز در رده دهم (۲ پله صعود) قرار گرفت، ابوالفضل یعقوبی با ۱۶۰/۷۸ امتیاز رده هفدهم را به خود اختصاص داده است. سروش احمدی دیگر نماینده این وزن که طلا جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر را به دست آورد با ۱۴۳/۰۶ امتیاز رده بیست و سومی (۹ پله صعود) را به نام خود ثبت کرد و امیرمحمد بخشی نیز با تصاحب مدال برنز جام ریاست و طلای جم فجر و کسب ۱۳۳/۹۰ امتیاز رده بیست و هشتم (۳ پله صعود) را به خود اختصاص داده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۶۴/۳۲ امتیاز در رده بیست و یکم قرار دارد و علی اشکوریان نیز با ۱۶۰ امتیاز رده بیست و دوم را به خود اختصاص داده است.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز با تصاحب مدال طلا در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی و جام فجر با ۲۶۰/۴۱ امتیاز در رده ششم (۳ پله صعود) قرار دارد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن که مدال نقره این دو رویداد را به دست آورده با کسب ۱۸۳/۶۷ امتیاز رده شانزدهم (یک پله صعود) را به خود اختصاص داده است؛ اما مهدی خدابخشی نیز که وزن خود را در سال جدید تغییر داده است با ۱۲۴/۱۶ در رده بیست و هشتم قرار گرفته است.

اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با تصاحب مدال برنز جام ریاست فدراسیون جهانی و طلا جام فجر و ۱۲۸/۵۰ امتیاز رده سی (۸ پله صعود) را به نام خود ثبت کرده است.

در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی‌نژاد که به تازگی وارد رده‌سنی بزرگسالان شده است با کسب مدال برنز جام ریاست فدراسیون جهانی و نقره جام فجر و ۱۳۳/۲۰ امتیاز رده ۲۴ (۲ پله صعود) را به خود اختصاص داده؛ کیمیا علیزاده دیگر نماینده این وزن با ۸۲/۴۲ امتیاز جایگاه چهل و هفتم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی نیز با ۵۴/۹۱ امتیاز در جایگاه شصت و هفتم قرار دارد.

در سنگین وزن نیز زهرا پوراسماعیل که مدال برنز جام ریاست را کسب کرده با ۱۰۰/۱۲ امتیاز رده سی و دوم (۲ پله صعود) را به خود اختصاص داده، اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن نیز کسب مدال طلا جام فجر و ۶۶/۵۴ امتیاز در رده پنجاه و چهارم (۶ پله صعود) قرار دارد و کیمیا همتی نیز با ۶۰ امتیاز در رده پنجاه و هشتم جای گرفته است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *