سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

شمشیربازی ایران در آستانه کسب ۴ سهمیه المپیک است

فضل الله باقرزاده در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت:هفت رویداد مهم جهانی برای کسب سهمیه المپیک برای رشته شمشیربازی پیش بینی شده که تاکنون تیم ایران در چهار مسابقات جهانی در کشورهای اسپانیا، ژاپن، مجارستان و مصر شرکت کرده وبا تلاش ملی پوشان توانسته حدود ۹۵ درصد امتیازهای لازم برای ورود به بازی های المپیک را کسب کند.

وی با بیان اینکه مسابقات آینده در ورشو پایتخت کشور لهستان، کسب چهارسمیه شمشیربازان ایرانی قطعی خواهد شد، گفت، شمشیربازی ایران اکنون به عنوان تیم پنجم دنیا دررتبه بندی جهانی است و حتی با توجه به کسب چهارسهمیه ورودی بازی های المپیک، ایران برای نخستین بار حتی به رتبه چهارم جهانی نیز صعود خواهد کرد.

دوسهمیه بیشتر از المپیک ریو

رئیس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری اینکه شمشیربازی برای دو دوره اخیر بازی های المپیک در بخش انفرادی به ترتیب صاحب یک و دو سهمیه شد، تصریح کرد: تلاش و برنامه فدراسیون شمشیربازی برای کسب سهمیه تیمی المپیک توکیو است که حدود ۹۵ درصد ازاین راه نیز اکنون طی شده است.

باقرزاده، ادامه داد، در حال حاضر ایران به عنوان تیم پنجم دنیا با چین و ژاپن که رغیب های جدی در آسیا وجهانی هستند، حداقل ۶۶ امتیاز فاصله دارند، در حد معجزه خواهد بود که چینی ها از ایران در مسابقات پیش رو پیشی بگیرند.

وی افزود: با توجه به چنین شرایطی که تیم ملی با حریفان خود ایجاد کرده، کسب چهارسهمیه وارتقا رتبه ای ایران در مسابقات جهانی لهستان دور از انتظار نیست.

نیمه دوم آذرماه، آغاز اردوی تیم ملی

رئیس فدراسیون شمشیربازی همچنین به برپایی اردوی آماده سازی تیم ملی برای شرکت درمسابقات جهانی لهستان وکسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو اشاره کرد وگفت، اردوی ملی پوشان از دو هفته آینده درمحل اکادمی کمیته ملی المپیک درتهران آغاز خواهد شد و به صورت شبانه روزی ادامه خواهد داشت.

باقرزاده افزود: ” مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی” چهارشمشیرباز تیم ملی و امید ایران برای کسب چهارسهمیه ایران برای حضور درالمپیک هستند.

وی یادآورشد، که همه تمهیدات وامکانات لازم برای تیم ملی شمشیربازی ایران درراه آماده سازی مسابقات جهانی وکسب سهمیه المپیک فراهم شده تا تیم ملی در مسابقات لهستان که بهمن ماه دراین کشور برگزار می شود، موفق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *