سه شنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۸

سه تکواندوکار ایران در جمع ۱۰ نفر برتر دنیا

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو همزمان با آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی، رده‌بندی المپیکی تکواندوکاران را تا پایان سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که امتیازات این رنکینگ تا پایان ماه «دسامبر» لحاظ شده است.

در این رنکینگ امتیازات ماه «ژانویه» سال ۲۰۱۵ به طور کل از جدول رده‌بندی حذف و از امتیازات ماه های دیگر از این سال ۷۵ در صد کم شده است؛ امتیازات ۲۰۱۶، ۵۰ درصد (ماه “ژانویه” ۷۵ درصد)؛ امتیازات ۲۰۱۷، ۲۵ درصد(ماه “ژانویه” ۵۰ درصد) کاهش پیدا کرده و از امتیازات ماه “ژانویه” سال ۲۰۱۸ نیز ۲۵ درصد کسر شده است.

آخرین رویدادی که ملی‌پوشان تکواندو کشورمان در گروه مردان درآن شرکت کرده‌اند فینال مسابقات گرندپری بود اما در گروه زنان نمایندگان ایران پس از تورنمنت کره‌جنوبی در هیچ رویدادی شرکت نکردند؛ امتیازات بازی‌های آسیایی نیز هنوز محاسبه نشده است.

در رده‌بندی اعلام شده، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با ۲۹۶/۸۵ امتیاز همچنان در رده چهارم قرار دارد. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۲۲۱/۲۴ امتیاز در رده هشتم جای گرفت.

در وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی با ۱۷۰/۴۴ امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد و میرهاشم حسینی دیگر نماینده این وزن با کسب ۱۵۴/۳۴ امتیاز رده هفدهم را به خود اختصاص داده است.

علی اشکوریان و محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۶۰ امتیاز رده نوزدهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند و مهدی خدابخشی نیز با ۱۳۴/۶۱ امتیاز همچنان در رده بیست و هشتم قرار دارد.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم نیز با ۲۴۵/۰۷ امتیاز در رده هشتم قرار دارد.

اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۹۶/۹۰ امتیاز رده چهل و دوم را به نام خود ثبت کرده و مبینا نژاد دیگر نماینده تکواندو ایران در این وزن با ۸۰ امتیاز در جایگاه هفتاد و سوم قرار گرفته است.

کیمیا علیزاده نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم با ۸۲/۴۲ امتیاز جایگاه چهل و چهارم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با ۴۶/۲۷ امتیاز و در جایگاه شصت و هفتم قرار دارد.

در سنگین وزن نیز زهرا پوراسماعیل با ۸۴/۷۱ امتیاز رده سی و ششم را به خود اختصاص داده و اکرم خدابنده نیز با ۶۳/۴۰ امتیاز در رده پنجاه و سوم جای گرفت. کیمیا همتی دیگر نماینده این وزن نیز که مدال نقره المپیک جوانان را کسب کرد با ۶۰ امتیاز در رده ۵۵ قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *