شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

سهمیه جودو به عدد هفت رسید/برمکی به جاکارتا می رود چغلوند به خانه

به گزارش “ورزش تایمز”، مسئولان فدراسیون جودو که سهمیه تیم ملی را برای حضور در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی ۶ سهمیه اعلام کرده بودند در جدیدترین اقدام خود این سهمیه را بازهم افزایش دادند. فاطمه برمکی جودوکار تیم بانوان ایران در لیست اعزام به جاکارتا قرار گرفته و نام وی نیز در سایت فدراسیون ثبت شده است. 

بر همین اساس جودو ایران با ترکیب علیرضا خجسته، محمد محمدی بریمانلو، سعید ملایی و جواد محجوب در بخش مردان و دنیا آقایی، مبینا عزیزی و فاطمه برمکی نیز در بخش بانوان به این رقابتها اعزام خواهد شد. 

نکته مهم اینکه فدراسیون جودو برای افزایش سهمیه های جودو، اقدام به کاهش سهمیه های کوراش کرده و همین موضوع باعث شد تا نام «لیلا چغلوند» از لیست تیم ملی کوراش حذف شده و وی که تا مدتی قبل با وجود داشتن شرایط خاص و نوزادی شیرخوار به سختی و همراهی خانواده در تمام مراحل اردوهای آماده سازی شرکت داشت، مسیر خانه را در پیش گرفته و فاطمه برمکی جایگزین وی شود. 

در اینکه برمکی هم مدتهاست در اردوی تیم ملی تمرین کرده و حق داشته تیم ملی را در بازی آسیایی همراهی کند شکی نیست، ولی موضوع اصلی اینجاست که چرا باید سهمیه رشته ای دیگر که از بد روزگار زیر نظر همین فدراسیون فعالیت می کند، حذف شده و حق مسلم بانوی که مدتها با تحمل مشقت های فراوان تمرین کرده نادیده گرفته شود. 

متولیان جودو کشور مدتهاست بدون توجه به رسانه ها و اهمیت اطلاع رسانی اعزام ها و نتایج ضعیف جودو را پنهان می کنند، در خصوص این افزایش سهمیه نیز هیچگونه خبری منتشر نکردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *