پنجشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۷

سنگین وزن‌ها برنز گرفتند/ پایان کار بانوان با ۵ مدال

به گزارش “ورزش تایمز”، این دوره از مسابقات با حضور ۱۱۳۴ نفر در چهار رده سنی و در دو بخش پومسه و کیورگی(مبارزه) در شهر جیجو برگزار شد که تیم ملی بانوان ایران با یک طلا، یک نقره و سه برنز در مجموعه رده بندی بعدی از میزبان در مکان دوم بخش بانوان قرار گرفت. 

کره جنوبی با ۷ طلا، دو نقره و ۸ برنز مکان تخست را کسب کرد و ویتنام با سه نقره بعد از ایران سوم شد. تیم های چین تایپه، ازبکستان و چین مکانهای بعدی را به خود اختصاص دادند. 

در آخرین روز این مسابقات تیم اعزامی کشورمان دو نماینده در وزن ۷۳+ کیلوگرم داشت که هر دو موفق به کسب مدال برنز شدند. زهرا پوراسماعیل بعد از غیبت رقبایی از چین و نپال، در مرحله یک‌چهارم «چارلن ترائور» از ساحل عاج را  ۱۹ بر ۱۷ شکست داد و سپس در نیمه نهاایی ۱۲ بر ۲ نتیجه را به «سائه بوم» کره‌ای دارنده مدال برنز و نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۱، قهرمان آسیا ۲۰۱۶ و قهرمانی بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ واگذار کرد و برنز گرفت.

اکرم خدابنده دیگر نماینده ایران در این وزن با غیبت حریفی از کره جنوبی و پیروزی ۷ بر ۵ برابر «اسوتلانا اسیپوا» از ازبکستان، راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله ۹ بر ۷ مقابل «بیچ نا کیم» از کره‌جنوبی باخت و به نشان برنز دست یافت. 

بنابراین تیم کشورمان با یک طلای ملیکا میرحسینی، یک نقره مریم ملکوتی و سه برنز پریسا جوادی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده به کار خود در این مسابقات پایان داد.  ناهید کیانی، الهه و زهرا شیدایی، زینب اسماعیلی و کیمیا علیزاده هم از دور مسابقات کنار رفته اند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *