یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

سلطانی: مشکلات داخلی در فدراسیون کاراته باعث شد به ایران برگردم

به گزارش “ورزش تایمز”، شهاب سلطانی از مربیان تأثیرگذار کاراته ایران شهریورماه ۱۳۹۸ با قراردادی دو ساله به عنوان سرمربی تیم ملی کاراته ازبکستان انتخاب و راهی تاشکند شد تا هدایت این تیم را برای بگیرد. اما غیبت وی در مسابقات کاراته وان لیسبون و حضور در ایران طی یک ماه گذشته، شایعاتی را در خصوص قطع همکاری وی با ازبکستان در پی داشت.

این اتفاقات در حالی رخ داد که تورنمنت بسیار مهم کسب سهمیه المپیک کمتر از یک ماه دیگر به میزبانی پاریس برگزار می‌شود و قطعاً کاراته ازبکستان نمی‌خواهد این رقابتها را از دست بدهد.

سلطانی در این مورد به “ورزش تایمز” گفت: بازگشت من به تهران ارتباطی به قرارداد و نحوه فعالیتم ندارد. من با ازبکها تا شهریور ۲۰۲۱ قرارداد دارم و به آن پایبند هستم، ولی برخی مشکلات داخلی در فدراسیون کاراته این کشور باعث شد به ایران باز گردم.

وی ادامه داد: در زمانی که من مسئولیت را برعهده گرفتم «علمجان» رئیس فدراسیون کاراته بود، ولی در شرایط فعلی «نورخان نفس اف» این مسئولیت را برعهده دارد. «نفس اوف» پیش از این هم رئیس فدراسیون بود که بنا به دلایلی برکنار شد و در این خصوص شکایت قضایی کرد که دادگاه رأی به بازگشت وی به مسئولیت قبلی داد. نمی دانم که کمیته ملی المپیک این موضوع را تائید کرده است یا خیر، به همین دلیل شرایط مشخص نیست.

سرمربی ازبکها افزود: اختلاف درونی دو گروه در فدراسیون شرایط فعلی را بوجود آورده است. با این وجود من با اعضای تیم ملی و همکارانم در کادر فنی در ارتباط هستم و تمرینات روزانه دو نوبت به صورت آنلاین زیر نظر من پیگیری می‌شود. حتی برای دریافت روادید نامه ارسال شد و من به سفارت ازبکستان در تهران مراجعه و روادید چهار ماهه دریافت کرده و اکنون منتظر رسیدن به بلیط هواپیما هستم.

سلطانی افزود: زندگی من به کاراته وابسته نیست که بخواهم از این جریان نگران باشم. اصلاً برنامه‌ای برای مربیگری در خارج از ایران نداشتم و خیلی اتفاقی و بدون دخالت هیچ شخص یا فدراسیونی پیشنهاد دریافت کرده و پس از بررسی همه جوانب تصمیم گرفتم به آن پاسخ مثبت بدهم. الان هم کنار خانواده و دوستان هستم و مشکلی نیست.

وی در پایان گفت: ازبک‌ها پیش از من به حسین روحانی پیشنهاد همکاری داده بودند که این اتفاق به هر دلیلی نیفتاد و پس از آن با من وارد مذاکره شدند که حسین به عنوان شخصی که شاگرد من و چون فرزندم است، در جریان موضوع بود. متأسفانه برخی‌ها دنبال آب گل آلود برای ماهیگیری می‌گردند که خوشبختانه از این جریان به نتیجه‌ای نرسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *