شنبه , ۹ اسفند ۱۳۹۹

سلامتی تکواندوکاران در اولویت است/صعود تکواندو به گروه بالاتر

به گزارش “ورزش تایمز”، مجمع عمومی فدراسیون جهانی تکواندو امروز سه شنبه ششم اکتبر برابر با ۱۵ مهرماه برای اولین بار به صورت ویدئو کنفرانس با حضور نمایندگان ۱۳۳ کشور جهان و شرکت نزدیک به ۳۰۰ نفر به عنوان بزرگترین مجامع جهانی و به ریاست «چانگ وون چو» رئیس WT برگزار شد.

در این مجمع پروتکل‌های بهداشتی مربوط به مسابقات و برنامه‌های آموزشی بررسی و به تصویب رسید تا از این پس در صورت برگزاری مسابقات اجرایی شود.

«فرانچسکو ریچی بیتی» رئیس انجمن بین‌المللی بازی‌های المپیک که به عنوان میهمان در این مجمع حضور داشت، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این انجمن و با تقدیر از فدراسیون جهان، تکواندو عنوان داشت که تکواندو به دلیل مدیریت صحیح، توسعه و گسترش در کشورهای مختلف به گروه A2 فدراسیون‌های بین اللمللی صعود کرده و از این بابت می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر فدراسیون‌های بین المللی باشد.

رئیس فدراسیون جهانی طی سخنان خود با ابراز امیدواری از برگزاری مسابقاتی ایمن در سال ۲۰۲۱، گفت: امسال برای تکواندوی جهانی مانند همه ورزش‌ها سخت بود. این واقعیت که ما مجبور شدیم برای اولین بار به صورت مجازی شاهد برگزاری مجمع جهانی باشیم و این یعنی آنکه بیماری همه گیر کوید -۱۹ بسیار جدی است. با وجود این چالش‌ها خانواده تکواندو متحد باقی مانده و همچنان خواهد ماند. اولویت ما ایمن نگه داشتن همه است، ما همچنین از این دوره برای تلاش و پیشرفت تکواندو و ارائه بهترین روش‌ها استفاده خواهیم کرد.

دکتر «چو» افزود: ما در حال حاضر یک فدراسیون بین المللی هستیم که با وجود شرایط سخت در شش ماه گذشته، با تصمیمات جمعی به خوبی مسائل را اداره کرده و می‌توانیم به آینده بخصوص برگزاری مسابقات جهانی در «ووشی» چین امیداوریم. این یک واقعیت است که ما از ماه مارس تا کنون همه رویدادهای بین المللی را به دلیل ویروس کوید -۱۹ لغو کرده‌ایم.

در ادامه این جلسه رئیس فدراسیون جهانی گزارشی از برگزاری جلسات شورای اجرایی و حدود ۲۰ دوره آموزشی برای مربیان، داوران و نمایندگان فنی کشورها ارائه نمود و اظهار داشت که تاکنون ۱۰۰۰ مربی در دوره‌های آنلاین مربیگری شرکت کرده‌اند. ضمن اینکه در حال سازماندهی برای برگزاری مسابقات پومسه قهرمانی جهان در ماه نوامبر هستیم.

در این مجمع اعلام شد که ۸۸ درصد کشورها در رأی گیری مربوط به مصوبات و اصلاحات قوانین و مقررات شرکت داشته و نتایج آن برای شرکت کنندگان تشریح شد. در ادامه جلسه، به « احمد فولی» نایب رئیس فدراسیون جهانی تکواندو که به تازگی از دنیا رفته است، ادای احترام کرده و عنوان شد که وی عضوی از تالار مشاهیر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *