جمعه , ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

رقیبان مهدیزاه را آنالیز کردیم/ نباید برای کسب سهمیه غافلگیر شویم

سید شهرام هروی با بیان مطلب فوق به “ورزش تایمز”، گفت: امیر مهدیزاده تمرینات بسیار خوب و هدفمندی را پشت سر می‌گذارد و در یک ماه اخیر به صورت کامل تمرکز خود را برای مسابقات کسب سهمیه در پاریس قرار داده و ان شالله در بهترین شرایط به فرانسه اعزام خواهد شد.

وی ادامه داد: مهدیزاده شانس بالایی برای کسب سهمیه در وزن ۶۷- کیلوگرم دارد. هر چند نمی‌توان از اتفاقات معمول و رایج در مبارزات غافل شد، ولی با برنامه‌ای که از مدتها قبل طراحی شده، ان شالله بتوانیم سهمیه سوم را توسط مهدیزاده کسب کنیم. امیر یکی از بهترین کاراته کاهای دنیاست. او می‌خواهد با کسب مدالی خوشرنگ از بازی‌های توکیو، ویترین افتخارات خود را کامل کند.

سرمربی تیم ملی در خصوص رقبای امیر در مسابقات پاریس هم گفت: همه ۷۲ کاراته کایی که در وزن ۶۷- کیلوگرم ثبت نام کرده اند، در بهترین شرایط فنی و با هدف کسب سهمیه المپیک به پاریس می آیند و کسی به دنبال کسب تجربه نیست. این درست که چند کاراته کای شاخص در این وزن حضور دارند که می‌توانند توجه بیشتری را جلب کنند، ولی ما هیچ رقیبی را دست کم نگرفته و آنالیز خوبی روی رقبا داریم.

هروی در خصوص سختی مبارزه نخست برای مهدیزاده هم گفت: به چنین چیزی اعتقاد ندارم. امیر تجربه بالایی دارد و از مدعیان اصلی کسب سهمیه در پاریس است. باید آن سوی موضوع را هم نگاه کرد که امیر هم برای رقبا شناخته شده است و او را آنالیز می‌کنند. ولی من می گویم سوپرایز خوبی برای همه حریفان داریم.

وی در مورد غیبت پورشیب در اردوهای تیم ملی گفت: پورشیب کاپیتان پرافتخار و متعصب تیم ملی است که، شرایط کسب سهمیه المپیک باعث شد، کاراته دنیا از هنرنمایی او در توکیو محروم شود. معتقدم همه چیز المپیک نیست و پورشیب تأثیر خود را روی کاراته دنیا حتی با غیبت در المپیک گذاشته است. شب گذشته هم جلسه خوبی با پورشیب داشتیم و به امید خدا به زودی به اردوهای تیم ملی باز خواهد گشت.

سرمربی تیم ملی در خصوص حضور سعید حسنی پور در رأس تیم ملی هنگ کنگ و تکلیف کادر فنی گفت: سعید مربی با آتیه ای است که مطمئن هستم تأثیر خود را روی کاراته این کشور خواهد گذاشت. برای او در چالش جدیدی زندگی ورزشی اش، آرزوی موفقیت دارم و ان شالله به زودی یک یا دو نفر را برای حضور در کادر فنی معرفی خواهیم کرد.

هروی در خصوص موفقیت کاراته روسیه با حسین روحانی گفت: حسین قهرمان بزرگی در زمان خود بود و اکنون ثابت کرد که مربی بزرگی هم خواهد بود. تأثیر حضور روحانی در تیم ملی ایران بسیار مشهود بود و رقابتهای قهرمانی اروپا نیز ثابت کرد که برنامه‌های او برای پیشرفت کاراته روسیه به خوبی در حال اجرا به ثمر نشستن است. برای روحانی در مسابقات کسب سهمیه در پاریس و مسابقات آتی آرزوی موفقیت دارم.

وی در پایان گفت: اردوی سیزدهم کاراته امروز به پایان می‌رسد و ۱۵ خردادماه کاراته کاها به اردو باز می‌گردند و من به همراه امیر ۱۷ خردادماه راهی پاریس خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *