سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

رقبای تکواندوکاران ایران درالمپیک مشخص شدند/ مبارزه کیانی و کیمیا

به گزارش “ورزش تایمز”، بر اساس قوانینی که فدراسیون جهانی تکواندو برای قرعه کشی مسابقات در تورنمنت‌های مختلف بخصوص بازی‌های المپیک تدوین و اعلام کرده، قرعه کشی بر اساس جایگاه تکواندوکاران در رنکینگ ماه قبل از برگزاری مسابقات انجام خواهد شد و تکواندوکارانی که جایگاه بهتری در این رده بندی داشته باشند، در دورهای اول و دوم با قرعه مناسب‌تری مواجه خواهند شد.

بر همین اساس سه تکواندوکاران ایران در سی و دومین دوره بازی‌های المپیک رقبای خود را شناختند.

در این بین ناهید کیانی که وزن خود را برای حضور در رقابتهای انتخابی تغییر داد و در وزن ۵۷- کیلوگرم رنکینگ بالایی ندارد با سید ۱۷ در جدول حضور خواهد داشت. نکته مهم اینکه کیمیا علیزاده تکواندوکاری که دوره قبل برای ایران به نشان برنز دست پیدا کرد از تیم پناهندگان فدراسیون جهانی و با رنکینگ ۱۶ در این مسابقات به رقابت خواهد پرداخت.

اگر اتفاقی خاصی رخ نداده و تغییری در رنکینگ ایجاد نشود، کیانی و علیزاده دور نخست به مصاف هم خواهند رفت و برنده مبارزه دو ایرانی، دور دوم به مصاف «جید جونز» نفر یک رنکینگ و یکی از بهترین جهان با در اختیار داشتن دو طلای المپیک، طلا، نقره و برنز جهان، ۸ طلا، ۵ نقره و یک برنز گرندپری دیدار خواهد کرد.

در بخش مردان و در وزن ۵۸- کیلوگرم آرمین هادی پور با رنکینگ سه شرایط بهتری دارد. وی دور نخست «جفرسون اوچوا» از دومنیکن را پیش رو خواهد داشت و سپس به دیدار برنده «جک وولی» از ایرلند و «لوکاس گاژمن» از آرژانتین خواهد رفت. آرمین در صورت کسب پیروزی در این دو مبارزه به نیمه نهایی راه یافته و برای صعود به دیدار فینال باید با یکی از تکواندوکاران ایتالیا (دلاکولیا)، مجارستان (عمرسلیم)، استرالیا (خلیل صفوان) یا تایلند (رامرانگ) مبارزه کند.

اما در وزن ۶۸- کیلوگرم شرایط کمی متفاوت است. اگر رنکینگ فعلی مورد محاسبه قرار گیرد میرهاشم حسینی با رنکینگ ۶ در اولین مبارزه «برناردو پیه» از دومنیکن را پیش رو خواهد داشت و در ادامه به مصاف برنده مبارزه «ژائو شوایی» از چین و «عبدالله صدیقی» از تیم پناهندگان خواهد رفت.

نکته مهم در خصوص این وزن اینکه اگر مدال طلای میرهاشم در تورنمنت آزاد لبنان و ۲۰ امتیازی که بواسطه آن دریافت کرد، محاسبه نشود، وی (با احتساب جایگاه چهارمی تکواندوکاران میزبان) به رنکینگ ۸ نزول خواهد کرد و در این صورت کار بسیار دشواری خواهد داشت. «یو ژن هوانگ» از چین تایپه رقیب دور نخست میرهاشم خواهد بود و در ادامه باید با یکی از تکواندوکاران مالی، ازبکستان و یا کره جنوبی برای رفتن به نیمه نهایی مبارزه کند که به احتمال فراوان «دای هون لی» کره‌ای خواهد بود.

فدراسیون تکواندو می‌بایست در این خصوص وارد عمل شده و با وجود که امتیازات تورنمنت لبنان برای میرهاشم ثبت شده و مانع از حذف آن شود. چرا که در اینصورت مسیر کسب مدال در توکیو بسیار سخت خواهد شد. البته که کادر فنی تیم ملی در هر دو مورد می‌بایست رقبا را آنالیز کرده و با برنامه وارد مبارزات شوند، ولی شرایط و جو مسابقات در بازی‌های المپیک بسیار متفاوت با سایر رویدادهاست و مسئولان فدراسیون با وجود اطلاع از شرایط از همین حالا باید مانع از تغییر رنکینگ شوند.

رقابتهای تکواندو در بازی‌های المپیک سی و دوم در سالن «موکوهاری سومه» شهر چیبا در نزدیکی شهر توکیو و به مدت سه رو برگزار خواهد شد. طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، روز نخست (شنبه – ۲ مردادماه) رقابت‌های اوزان ۵۸- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که در این روز آرمین هادی پور نماینده تکواندو کشورمان است.

روز دوم (یکشنبه – ۳ مردادماه)، مبارزات اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان انجام می‌شود که میرهاشم حسینی و ناهید کیانی تکواندوکاران ایرانی در این روز خواهند بود.

در روز سوم و چهارم (۴ و ۵ مردادماه) نیز به ترتیب مبارزات اوزان ۸۰- کیلوگرم مردان و ۶۷- کیلوگرم زنان؛ رقابت‌های اوزان ۸۰+ کیلوگرم مردان و ۶۷+ کیلوگرم مردان پیگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *