شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

دو ملی‌پوش جودو در ترکیب تیم نابینایان/ خجسته در دو تیم ایران

به گزارش “ورزش تایمز”، بازیهای پاراآسیایی مهرماه سالجاری در جاکارتا برگزار می شود و جودو ایران نیز یکی از رشته های اعزامی به این بازیهاست. فدراسیون نابینایان چند روز قبل اسامی جودوکاران اعزامی به این بازیها را اعلام کرد که نام دو عضو تیم ملی نیز در بین آنها دیده می شود. 

علیرضا خجسته و وحید نوری که در دو سال گذشته تقریبا یک پای ثابت سفرهای تیم ملی بوده اند، در این بازیها تیم نابینایان و کم بینایان کشورمان را همراهی خواهند کرد. نکته مهم تر اینکه خجسته در ترکیب تیم اعزامی به بازیهای آسیایی نیز حضور دارد.

میثم بنی طباء در وزن ۶۰ کیلو گرم، رضا غلامی در وزن ۶۶ کیلو گرم، امید جعفری در وزن ۸۱ کیلو گرم ، احسان موسی نژاد در وزن ۱۰۰ کیلو گرم و محمد رضا خیرالله زاده در وزن ۱۰۰+ کیلو گرم دیگر نفرات اعزامی به رقابتهای پارآسیایی میباشند.

در این خصوص آبستان مسئول روابط عمومی فدراسیون نابینایان به “ورزش تایمز” گفت: این دو جودوکار کشورمان در تست ها موفق به اخذ کلاس B۳  کم بینایان فدراسیون جهانی را کسب کرده و از این نظر مشکلی برای حضور در مسابقات پاراآسیایی را ندارند. 

وی افزود: در بخش ورزش معلولین محدودیتی برای ورزشکاران وجود ندارد و اگر ورزشکاری بتواند کلاس مورد نظر را طبق قوانین کسب کند، می تواند در رقابتهای بخش معلولین نیز شرکت کند. نمونه آن نیز خانم زهرا نعمتی است که هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرد. 

در سالهای قبل جودو ایران حاشیه های زیادی را در بحث صغرسنی و دوپینگ پشت سرگذاشته و امیدواریم این بخش حاشیه جدیدی برای جودو کشور در آستانه بازیهای آسیایی ایجاد نکرده و مسئولان فدراسیون نابینایان دلیل قانع کننده ای برای این انتخاب داشته باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *