شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

درخشش بوکسورهای ایرانی در آسیا/ چهار مدال برنز قطعی شد

به گزارش “ورزش تایمز”، رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا از روز دوشنبه در دبی امارات آغاز شده و تا هفت روز ادامه خواهد داشت. تیم ایران با هشت بوکسور در این رویداد مهم شرکت کرده است.

چهارشنبه شب، دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی پیگیری شد و نمایندگان ایران روی رینگ رفتند.

امید احمدی‌صفا بوکسور باتجربه ایران در وزن ۵۲ کیلوگرم روی رینگ رفت و برابر آزائت اوسنالیف از قرقیزستان شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت، اما در ادامه دیگر نمایندگان ایران عملکرد درخشانی داشتند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم دانیال شه‌بخش که در دور نخست حریف پرقدرت قزاقستانی را شکست داده بود رو در روی طارق العنزی کویتی قرار گرفت و در راند دو با ناک‌اوت به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در نیمه‌نهایی مقابل رقیبی از هند مبارزه می‌کند.

در وزن ۶۹ کیلوگرم مسلم مقصودی به مصاف ویکاش کریشان از هند رفت و با وجود ارائه مبارزه‌ای نزدیک و جانانه با رای داوران بازنده شد. بوکسور هندی طلای بازی‌های آسیایی، طلای جوانان جهان، نقره قهرمانی آسیا، برنز المپیک و چندین مدال دیگر در کارنامه دارد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سیدشاهین موسوی که به علت قرار گرفتن در سید دو با یک دور استراحت مواجه شده بود در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بولتائف از تاجیکستان رفت و حریف را به خوبی کنترل کرد و برنده شد. بوکسور المپیکی ایران برای رسیدن به فینال، رقیبی از قزاقستان را پیش‌رو دارد.

در وزن ۸۱ کیلوگرم میثم قشلاقی با برتری مقابل قهرمان جهان از قزاقستان به نیمه‌نهایی قدم گذاشت. وی در مرحله بعد با نماینده قرقیزستان مبارزه می‌کند.

در وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم پوریا امیری بوکسور جوان ایران پس از یک دور استراحت باید در مرحله یک‌چهارم نهایی رو در روی تارک آلماتروشی از امارات قرار می‌گرفت که بوکسور میزبان به دلیل مصدومیت انصراف داد تا امیری راهی نیمه‌نهایی شده و چهارمین برنز ایران را قطعی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *