پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹

حضور رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در همایش جوانان «اتحاد با ورزش»

به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، نخستین دوره همایش جهانی مجازی جوانان با عنوان “اتحاد با ورزش” از ۱۸ تا ۲۲ نوامبر برگزار شد و “دکتر چو” رییس فدراسیون جهانی تکواندو به عنوان یکی از سخنرانان اصلی در آن حضور داشت.

“دکتر چو” در مراسم افتتاحیه با ارسال پیام ویدئویی گفت: انسانیت در جهان امروز باید توسعه پیدا کرده و شکوفا شود، ما باید بیشتر از گذشته به صورت مجازی در ارتباط باشیم. فدراسیون جهانی تکواندو می‌بایست به عنوان فدراسیونی ورزشی و بین‌المللی برنامه‌ریزی مجدد کرده و در خدمت جامعه باشد؛ چراکه جوانان و ما به یکدیگر نیازمند هستیم.

همایش مجازی جوانان توسط ۱۰۰ موسسه در حال برگزاری است که با یکدیگر متحد شده‌اند تا تساوی، کنار گذاشتن تبعیض‌های جنسیتی و صلح را ترویج دهند. در این همایش کارگاه‌ها و گردهمایی‌هایی نیز برگزار شده است.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو در بخش دوم همایش با عنوان “حقیقت المپیک – ورزش در مسیر ترویج صلح” نیز به عنوان سخنران حضور داشت.

“دکتر چو” همچنین به پایه گذاری بنیاد بشردوستانه تکواندو اشاره و اعلام کرد تا کنون به کودکان و نوجوانان پناهنده انگیزه و امکانات لازم را داده تا بتوانند برای المپیکی شدن و صلح تلاش کنند. ۱۵ کودک از این بنیاد نیز موفق با کسب کمربند مشکی شده‌اند.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو در ادامه به آخرین و سومین گام در برقراری صلح جهانی از طریق تکواندو اشاره کرد و در خصوص مراقبت از پیشرفت برنامه‌های توسعه‌ای در ورزش سخن گفت و اعلام کرد طی دو سال گذشته فدراسیون جهانی تکواندو بیش از ۳.۵ میلیون دلار به اعضاء خود به منظور تجهیز امکانات کمک کرده است.

در پایان دکتر چو توضیح داد که فدراسیون جهانی تکواندو در توسعه تلاش‌های صلح طلبانه در شبه جزیره کره مشارکت داشته و در برقراری توازن جنسیتی، پایداری و تعهد در قبال توسعه این رشته ورزشی فعال بوده و ابتکار عمل به خرج داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *