سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

جودو با تعلیق بیگانه نیست/ کسی نمی‌تواند ورزش ایران را تهدید کند

محمد مهدی ذاکری در خصوص نامه فدراسیون جهانی جودو  به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ضمن بیان مطلب فوق به “ورزش تایمز” اظهار داشت: اینکه گفته می شود فدراسیون جهانی از اتفاقات داخلی ایران خبر دارد، درست به نظر نمی رسد که اگر چنین بود به هیچ عنوان به خود اجازه ارسال نامه تهدید آمیز نمیداد.

وی ادامه داد: اگر فدراسیون جهانی متوجه اتفاقات داخلی بود و اخبار رسانه ها را پیگیری می کرد، به خوبی می دانست که این قانون با وجود مخالفت دولت، توسط وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و دولت ملزم به اجرای آن است. فکر می کنم این جریان تصویب و اجرای قانون در همه کشورها انجام شود و کار جدیدی نیست. به همین دلیل معتقدم ارسال این نامه از سوی فدراسیون جهانی به تهران کاری نادرستی بوده است.

این ملی پوش پیشین جودو افزود: تصویب این قانون ضربه بزرگی به بدنه دولت است، چرا که عده زیادی از مدیران با تجربه خود را از دست می دهد، ولی تصویب شده و همه باید تابع آن باشند. قوه قضائیه نیز پیگیر اجرای آن است و فدراسیون های ورزشی نیز باید آن را اجرا کنند. 

ذاکری با بیان اینکه نمی توان در گفتگو با رسانه ها چیزی را مطرح و در عمل چیز دیگری را اجرا کرد اظهار داشت: محمد درخشان سالهاست در جودو کشور حضور دارد و با سرمایه این کشور در نهادهای بین المللی شناخته شده و رشد کرده است. جامعه جودو انتظار داشت که پدرخوانده جودو با درایت بیشتری کار را دنبال می کرد و اجازه نمی داد که چنین مباحثی مطرح شود. متاسفانه مواردی را مطرح می کنند که برای مردم قابل قبول است، ولی آنها که دستی در آتش دارند نمی توانند چنین بحثی را قبول کنند. 

وی ادامه داد: کسی نمی تواند و نباید به خود اجازه دهد که ورزش ایران را تهدید کند. آن طور که من متوجه شدم تقریبا ۱۳ فدراسیون درگیر این موضوع هستند و هر کس نمی تواند به سبک و سیاق خود با آن برخورد کند. بدون شک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پاسخ مناسبی به این نامه ها خواهند داد.

کارشناس جودو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این داستان که «مذاکره می کنیم و نگران نباشید، مشکل را من حل می کنیم» بیشتر به فشار آوردن به وزارت ورزش برای کسب امتیاز می ماند تا بخواهند فرد مورد نظر خود را به وزارت ورزش برای سرپرستی تحمیل کنند. این که بگویند ما قبلا مشکلات این چنینی را رفع کرده و اکنون نیز همین کار را می کنیم، قدیمی شده است. اگر قرار بود کمک کنند اجازه نمی دادند کار به اینجا برسد. متاسفانه باند بازی معضل بزرگ جودو ایران در سالهای اخیر بوده است. 

ذاکری در پایان گفت: درخشان انسان قابل احترامی است و بخاطر خدماتی که برای جودو انجام داده در جایگاه ویژه ای بین اهالی جودو قرار دارد. وی فرد با تجربه ای است که می تواند در هیات رئیسه و یا به عنوان مشاور همانند قبل به جودو ایران خدمت کند. ولی برخی رفتارها نشان می دهد که «اگر رئیس باشم، کمک می کنم و اگر رئیس نباشیم من نیستم» آن زمان است که با این نوع رفتار، جودو مشکلات زیر پوستی را تجربه خواهد کرد که بررسی سوابق جودو در ۴ سال گذشته به خوبی موضوع را ثابت می کند ولی باید با همدلی از این بحران بسلامت عبور کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *