جمعه , ۱۳ تیر ۱۳۹۹

جلسه کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی تکواندو برگزار شد

به گزارش “ورزش تایمز”، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در جلسه آنلاین با کمیته ورزشکاران که به صورت ویدئو کنفرانس با هدف بررسی شرایط کمک این فدراسیون به ورزشکاران در جهت حفظ سلامت روحی و جسمی و بازگشت به میدان مسابقه تشکیل شد.

سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو در این مورد نوشت: در زمانی که تکواندو شاهد برگزاری هیچ رویدادی نیست، فدراسیون جهانی همه جوانب این ورزش را مورد بررسی قرار می‌دهد تا با عبور از بحران کنونی و بازگشت قدرتمند اطمینان حاصل کند. به همین دلیل با اعضای کمیته ورزشکاران گفتگو کرد چرا که دیدگاه‌های آنها بسیار مهم است.

فدراسیون جهانی پیش از این با کمیته ورزشکاران برای آموزش‌های آنلاین همکاری کرده تا آمادگی تکواندوکاران به لحاظ ذهنی و جسمی حفظ شود. این نهاد بین المللی در تلاش است با همکاری تکواندوکاران المپیکی برنامه‌های آموزشی را افزایش دهد و به دنبال راهکارهایی برای ایجاد درآمد بیشتر ورزشکاران است.

دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی در همین مورد گفت: کمیته ورزشکاران نقش بسیار مهمی برای کمک به حفظ منافع ورزشکاران ایفا می‌کند. ما کمیته را تشویق می‌کنیم تا نظرات ورزشکاران را در مورد چگونگی بازگشت ایمن به تمرین‌ها و مسابقات جویا شود تا با همراهی کمیته پزشکی از این موضوع برای تدوین دستورالعمل‌ها استفاده شود.

رئیس فدراسیون جهانی ادامه داد: ما به شدت به انسانیت اعتقاد داریم و این به معنای حمایت و ارتقا همه ورزشکاران است. من تأکید می‌کنم تکواندو می‌تواند سال‌ها در تقویت صلح گام‌های مؤثری بردارد و صلح فقط به معنای متوقف کردن جنگ بین کشورها نیست بلکه به معنای متوقف کردن درگیری بین مردم است. این در مورد درک و همدلی با دیگران است. این در مورد پذیرش اختلافات ما است. تکواندو این ارزش‌های وحدت و احترام را ترویج می‌کند.

در ادامه این جلسه «پاسکال ژنتیل» قهرمان سابق فرانسوی جهان و المپیک به عنوان رئیس کمیته ورزشکاران گفت: من از تلاش‌های فدراسیون جهانی تکواندو بسیار تشکر می‌کنم. خوشحالم که تکواندو جهان خیلی سریع با شرایط سازگار شد و شرایط آموزش آنلاین برای ورزشکاران را فراهم کند. مطمئناً ما چالش‌هایی داریم و صلاحیت المپیک زمینه‌ای است که باید به آن بپردازیم اما من به عنوان یک ورزشکار سابق امیدوارم که توکیو ۲۰۲۰ در سال آینده سالم و پایدار برگزار شود.

«نادین دوانی» عضو اردنی کمیته ورزشکاران تکواندو جهان هم گفت: اجرای برنامه‌های آموزشی برای ورزشکاران منطقی و ما در این شرایط سخت متعهد به فعالیت و ارتقا بیشتر برای حمایت از ورزشکاران هستیم. مطمئناً ایمنی و سلامت روان ورزشکاران بالاترین اولویت ما است و باید بررسی کنیم که در صورت برگزاری مسابقات، چه تدابیری را اعمال می‌کنیم تا از ایمنی ورزشکاران استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *