شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸

تکواندو در حسرت مدال طلا/ احمدی نقره گرفت، محمدی برنز

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه این رقابتها که در ویتنام جریان دارد، امروز یکشنبه ششم خردادماه در روز دوم این رقابتها تیم کشورمان شش نماینده داشت که حاصل تلاش این نفرات یک نقره و دو برنز بود. 

سروش احمدی در وزن ۶۳- کیلوگرم  بعد از یک دور استراحت « آرون آگوجوف» از فیلپین را ۲۰ بر ۷  شکست داد و در ادامه ۱۷ بر ۹ «دانگ کوان فام» از ویتنام  را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در مرحله نیمه نهایی «تومنبایر مولوم« از مغولستان را ۱۷ بر ۴ شکست داد و راهی مبارزه نهایی شد و در این مرحله ۱۷ بر ۱۳ برابر «کانگ مین جو» از کره جنوبی بازنده شد و به نشان نقره دست یافت.

احمد محمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از یک‌دور استراحت، «احمد المولاد» از عربستان را ۲۵ بر ۵ شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله در یک مبارزه نزدیک ۱۰ بر ۹ برابر «جسور بایکوزیف» از ازبکستان بازنده شد و در جای سوم ایستاد.

ضمن اینکه مهدی خدابخش در وزن ۸۰- کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی بعد از یک دوراستراحت، ۱۷ بر ۷ «ساموئل توماس موریسون» از فیلیپین و ۲۴ بر ۴  ««ناوجیل مان» از هندوستان را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی هم ۱۸ بر ۱۱ برابر «صالح الشراباتی» از اردن  بازنده شد و برنز گرفت.

برای تیم کشورمان تاکنون سروش احمدی، فرزان عاشورزاده، مهدی جلالی و ناهید کیانی چهار  مدال نقره، آرمین هادی پور، احمد محمدی و مهدی خدابخش هم سه نشان برنز برای تیم کشورمان کسب کردند. ابراهیم صفری، طیبه پارسا، کیانا اخوان، سودابه صادقی، ملیکا میرحسینی، پوریا عرفانیان و هانیه اخلاقی نیز از دور مسابقات حذف شدند.  

برنامه روز سوم و پایانی

فردا دوشنبه هفتم خردادماه در روز پایانی این دوره از پیکارها، مبارزات اوزان ۶۸- و ۸۷+ کیلوگرم گروه مردان و ۶۲- و ۷۳+ کیلوگرم گروه زنان برگزار خواهد شد.

 امیرمحمد بخشی در وزن ۶۸- کیلوگرم در نخستین گام رو در روی نماینده هنگ کنگ قرار می‌گیرد و در ادامه باید نماینده مالزی پیکار کند. محمد سالار وحیدی دیگر تکواندوکار ایرانی این وزن ابتدا با تکواندوکاری از فیلیپین دیدار می‌کند و در صورت پیروزی با یکی از تکواندوکاران کره‌جنوبی، میانمار و ژاپن دیدار می کند. 

در وزن ۸۷+ کیلوگرم سعید رجبی در اولین دیدار رو در روی هوگوپوش سریلانکا قرار می‌گیرد و پس از باید با سجاد مردانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن دیدار می‌کند.

کیمیا علیزاده در وزن ۶۲- کیلوگرم ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و پس از آن باید به مصاف برنده دیدار فیلیپین و ژاپن می‌رود.

زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳+ کیلوگرم در نخستین گام با «دلوا ریزکی» از هندوستان دیدار می‌کند و در ادامه به مصاف «شوئین ژنگ» چینی قهرمان بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶، مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷، برنز قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ و … می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *