شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

توضیحات علی‎نژاد در مورد پاداش مدال‎آوران ووشو

به گزارش “ورزش تایمز”، ووشو یکی از فدراسیون هایی است که هنوز پاداش مدال آوران سالهای ۹۵ و ۹۶ خود را به طور کامل پرداخت نکرده چرا که بودجه لازم برای تامین آن را در اختیار نداشته است.

این فدراسیون در مراسم تجلیلی که اول خردادماه با حضور رئیس جمهور برگزار شد، حواله لازم برای پرداخت ۱۳۰۳ سکه به مدال آورانش را دریافت کرد اما به خاطر عدم دریافت بودجه کامل برای تامین آن، هنوز نتوانسته پرونده پرداخت این پاداش ها را به طور کامل ببندد.

در همین رابطه روز گذشته “ورزش تایمز” در گزارشی با عنوان «تامین مابه التفاوت ۵ میلیاردی برای پاداش مدال آوران»، به این موضوع اشاره کرد که ووشو یکی از فدراسیون هایی است که مابه التفاوت پاداش مدال آوران خود را طی این هفته دریافت می کند و بر اساس آن می تواند پاداش ها را به صورت کامل در اختیار قهرمانانش قرار دهد.

این در حالی است که مهدی علی نژاد اینگونه می گوید که قرار نیست بودجه ای به عنوان مابه التفاوت در اختیار فدراسیون ووشو قرار بگیرد، ضمن اینکه تمامی پاداش ها به صورت کارت هدیه به مدال آوران داده می شود نه سکه.

رئیس فدراسیون ووشو در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه ۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان بودجه لازم برای تامین پاداش مدال آوران این فدراسیون بر اساس تعداد ۱۳۰۳ سکه بود، خاطرنشان کرد: از مجموع این بودجه و بعد از مراسم تجلیل، یک و نیم میلیارد برای تامین پاداش ها از وزارت ورزش دریافت کردیم. یعنی مبلغ ۹۱۰ میلیون تومان باقی ماند که بابت آن طلبکار بودیم.

وی ادامه داد: با بودجه یک و نیم میلیاردی که دریافت کرده بودیم، بخشی از پاداش مدال آوران خود را تامین کرده و در اختیارشان قرار دادیم. همزمان پیگیر بودیم تا مابقی بودجه لازم برای پاداش مدال آورانمان را هم در اختیار بگیریم تا بتوانیم پرداخت پاداش آنها را کامل کنیم.

علی نژاد با یادآوری اینکه روز گذشته فدراسیون ووشو ۷۰۰ میلیون دیگر بابت پاداش مدال آوران از صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش دریافت کرد، یادآور شد: این مبلغ از طلب ۹۱۰ میلیون تومانی فدراسیون ووشو بود. در واقع ما هنوز ۲۱۰ میلیون دیگر باید بابت پاداش قهرمانانمان دریافت کنیم.

رئیس فدراسیون ووشو با تاکید بر اینکه این فدراسیون هیچ مبلغی به عنوان مابه التفاوت پاداش مدال آوران از وزارت ورزش دریافت نکرده است، گفت: تمام مبلغی که تا به امروز دریافت کردیم بر اساس محاسبه سکه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومانی است که به هنگام برگزاری مراسم تجلیل حواله آن در اختیارمان قرار گرفت، اگرچه قیمت سکه روند صعودی داشته اما اصلاً قرار نیست رقمی به عنوان مابه التفاوت در اختیارمان قرار بگیرد چرا که در کل پاداش ها در قالب کارت هدیه به مدال آورانمان اهدا شد نه سکه.

به گفته وی: فدراسیون ووشو پیگیر دریافت ۲۱۰ میلیون تومان باقی مانده بودجه لازم برای تامین پاداش مدال آوران خواهد بود تا در اولین فرصت آن را به صورت کارت هدیه در اختیارشان قرار دهد.

علی نژاد یادآور شد: در واقع ووشو جزء فدراسیون های مظلومی بود که بودجه پاداش مدال آورانش را اینگونه و به صورت تدریجی در اختیار گرفت. من فکر می کنم سه فدراسیون دیگر یعنی جانبازان و معلولان، ناشنوایان و نابینایان هم شرایط مشابه ما داشته باشند یعنی مبلغی به عنوان مابه التفاوت دریافت نمی کنند.

رئیس فدراسیون ووشو در پایان تاکید کرد: آخرین باری که وزارت ورزش مراسم تجلیل از قهرمانان را برگزار کرد، سکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود اما برای مراسم امسال این مبلغ به یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان افزایش یافت یعنی مراسم تجلیل در این دوره با ۵۰ درصد رشد برگزار شد با این حال جای خرسندی دارد که وزارت ورزش با تامین حدود ۵۰ میلیارد تومان پاداش قهرمانان را پرداخت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *