سه شنبه , ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

تجربه تلخ بی‌باک برای مهدیزاده/ تکرار اتفاقات داوری بعد از ۱۲ سال

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به اندونزی، کاراته کای وزن ۶۰- کیلوگرم کشورمان درحالی به مبارزه نهایی وزن ۶۰- کیلوگرم رقابتهای کاراته در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی راه یافت که رقبایی از فیلیپین، ویتنام و ازبکستان را شکست داده بود و نماینده میزبان را در مبارزه نهایی پیش رو داشت. 

«اروسید ریفکی» از اندونزی کاراته کایی نبوده و نخواهد بود که برای مهدیزاده با ویترینی از مدالهای رنگارنگ جهانی، آسیایی، لیگ جهانی و حتی بازیهای آسیایی مشکل ساز شود. اما کاراته کای قمی تیم ملی اسیر قضاوت جانبدارانه داوران شد تا در حضور رئیس جمهور اندونزی، مدال طلای این وزن به میزبان برسد. 

مشابه این اتفاق در روزهای قبل و در مسابقات ووشو نیز دیده شد و متاسفانه از مسئولان ورزش کشور نیز کسی پیگیر موضوع نبود. 

بروز این اتفاقات برای ورزش کشورمان مسبوق به سابقه است که مهمترین آن به پانزدهمین دوره بازیهای آسیایی به سال ۲۰۰۶ دوحه قطر بر می گردد. جایی که در ۱۸ آذرماه ۱۳۸۵ و مبارزه مهدی بی باک و «عبدالقادر» قطری در فینال وزن ۷۸- کیلوگرم، مهدی بی باک هرچه زد، امتیازاش به نام رقیب در تابلو ثبت شد تا داوران یک طلای بادآورده را به تکواندوکاری هدیه کنند که بعد از آن هیچگاه به مدالی دست نیافت و با همان مدال از دنیای قهرمانی کناره گیری کرد. 

حالا بعد ۱۲ سال، این اتفاق برای مهدیزاده رقم خورد و طلایی که حق مسلم او بود به لطف داوران به رقیب او هدیه شد. ۱۲ سال قبل مسئولان ورزش جایزه مدال طلا را به بی باک دادند و امیدواریم در این دوره نیز چنین تصمیمی برای مهدیزاده گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *