پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

به موفقیت جوانان کاراته ایران در المپیک امیدوارم/ تدارکات نداشتیم

مهران بهنام فر با اشاره به حضور در بازیهای المپیک جوانان در آرژانتین گفت: مراحل آماده سازی خوبی را طی کرده ایم و هر دو کاراته کای ما در شرایط فنی خوبی هستند و امیدوارم برابر با آنچه زحمت کشیدند در رقابتها به موفقیت دست پیدا کنند. 

وی افزود: بزرگترین مشکل ما در مسیر آماده سازی نداشتن دیدار تدارکاتی بود. هر چند با وجود این مشکل در رقابتهای قهرمانی آسیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شدیم. در همین مسابقات نفراتی داشتیم که اولین بار عضو تیم شدند که اگر همان مشکل نبود می توانستیم نتایج بهتری کسب کنیم. در رقابتهای کسب سهمیه کرواسی نیز با یک طلا و یک نقره قهرمان شدیم. ولی میدان المپیک متفاوت است و اگر می توانستیم به یک تورنمنت بین المللی اعزام شویم، بدون شک در شرایط بهتری به آرژانتین اعزام می شدیم. 

بهنام فر ادامه داد: شناخت خوبی از رقبا داریم، اغلب تیم های با تدارک خوب به آرژانتین می آیند. اروپایی ها در کمپ تمرینی یونان شرکت کردند. یا عربستان، مصر و اردن به واسطه در اختیار داشتن مربی مصری با هم اردو داشتند. تنها تیم ایران هست که به نوعی خلاء بازی تدارکاتی دارد. ولی صحبت کردن از این دست مسائل خیلی دیر است و سعی کردیم در این هفت ، هشت ماه اردو هر دو کاراته کای خود را به اوج برسانیم و هر دو شانس کسب مدال هستند. 

سرمربی تیم های نوجوانان و جوانان کاراته خاطر نشان ساخت: اردوی پایانی را برای اولین بار در استان گلستان برگزار کردیم، مسئولان این استان شرایط بسیار خوبی را به لحاظ اسکان و تمرین برای ما فراهم کرده بودند که جا دارد از همه این دوستان تشکر کنم. این اردو برای ما خیلی مفید بود و با این تغییر اردو برای کاراته کاها نیز  تنوع خوبی بود.

وی افزود: ۱۵ روز قبل از شروع مسابقات به محل برگزاری اعزام شدیم و خیلی اهمیت دارد که در این مدت اعضای تیم را در شرایط خوبی که هستند حفظ کنیم. با توجه به اینکه من تنها هستم و رضا عزیزی به عنوان مربی بدنساز همراه تیم نیست و باید برنامه های بدنسازی و تکنیکی را به خوبی اجرا  کرده تا فرم ایده ال کاراته کاها را حفظ کنیم. 

بهنام فر ادامه داد: بسیار امیدوارانه موفقیت هر پنج عضو تیم دختران و پسران را نگاه می کنم. در این مدت حمایت معنوی رئیس و دبیر فدراسیون را داشتم و بعد از استعفا اصحاب رسانه و بخصوص مسئولان فدراسیون من را حمایت کردند و از آنها تشکر می کنم. رها کردن تیم در نیمه راه کار درستی نبود و الان که نگاه می کنم، می بینیم ماموریت من بعد از آرژانتین و بعد از کسب مدال تمام می شود. 

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که همیشه آرزوی موفقیت برای همه را داشتم، امیدوارم این انرژی مثبت به سوی تیم ما سرازیر شود. در این مسیر زحمات زیادی متحمل شدم و برای منافع مملکت هر کاری لازم بوده انجام دادم. امیدوارم من و دو کاراته کای عضو تیم نمایندگان خوبی برای کاراته ایران در اولین حضور المپیکی این رشته باشیم چرا که خیلی مهم است که نمایش خوبی داشته باشیم. به هر حال بسیاری از قهرمانان ما از همین المپیک جوانان کار خود را آغاز کردند. نام ایران در میان است و اعضای تیم ما باید از جون و دل مایه بگذارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *