سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

بهمن عسگری به مبارزه پایانی راه یافت/رزیتا علیپور روی نوار پیروزی

به گزارش “ورزش تایمز”، در ادامه این مسابقات که به میزبانی اسپانیا در مادرید جریان دارد، بهمن عسگری اولین کاراته کای ایران بود که امروز چهارشنبه ۱۶ آبان ماه در روز دوم به روی تاتامی رفت. وی در وزن ۷۵- کیلوگرم دور نخست «ویلیام انگمن» از سوئد را ۳ بر یک شکست داد و در ادامه برابر «لی فالی» از پین صاحب برتری ۸ بر صفر شد. 

عسگری در سومین مبارزه خود ۲بر یک از سد «یرمک آینازورف» قهرمان آسیا از قزاقستان عبودر کرد و با پیروزی ۳ بر یک برابر «عبدالرحمان سنه» از سنگال به یک چهارم نهایی راه پیدا کرد. دارنده نشان طلای بازیهای آسیایی در این مرحله به دیدار «کن نیشی مورا» از ژاپن رفت و در حالی که یک پیروزی و یک شکست را برابر او در لیگ های جهانی تجربه کرده بود، در پایان این مبارزه حساس با رای داوران برنده و راهی مرحله نیمه نهایی شد. 

این عضوی تیم ملی کشورمان در مرحله نیمه نهایی به دیدار «بسلان میزوف» از روسیه رفت و با برتری ۲ بر صفر راهی مبارزه پایانی شد تا عصر شنبه برای کسب مدال طلا به روی تاتامی برود. 

رزیتا علیپور  نماینده جودو ایران در وزن ۶۱- کیلوگرم کار خود را با برتری ۶ بر یک مقابل «فریدا آبیوآ» از آذربایجان آغاز کرد و در ادامه ۳ بر یک «نلی دی وس» از بلژیک، ۲ بر یک «بارنو میرزایوا» از ازبکستان و یک بر صفر «آنجلا زاگومی» از دانمارک را شکست داد. 

در ادامه مسابقات امروز سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم فاطمه چالاکی در وزن ۵۵- کیلوگرم، ، امیرمهدیزاده در وزن ۶۰- کیلوگرم و هامون درفشی پور در وزن ۶۷- کیلوگرم به روی تاتامی می روند. 

سه شنبه ۱۵ آبان ماه در روز نخست این مسابقات سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم به دیدار نهایی راه یافت. ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم راهی مبارزه رده بندی شد. حمیده عباسعلی، پگاه زنگنه، ابوالفضل شهرجردی و فاطمه صادقی هم از دور مسابقات کنار رفتند.

این دوره از مسابقات سه شنبه ۱۵ آبان ماه با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» شهر مادرید آغاز شده وتا عصر یکشنبه ۲۰ آبان ماه ادامه خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *