جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهمنیار به دیدار نهایی راه یافت/ تلاش سه کاراته کا برای مدال برنز


به گزارش “ورزش تایمز”، این دوره از مسابقات صبح امروز با حضور ۷۸۳ کاراته از  ۶۷ کشور به میزبانی ژاپن در اوکنیاوا آغاز شد. سارا بهمنیار دختر شایسته کاراته ایران که ماه گذشته مدال نقره زیر۲۱ سال جهان را کسب کرد با برتری مقابل همه رقبا راهی دیدار نهایی شد. طراوات خاکسار، نسیرین دوستی و آویشن باقری هم در گروه بازنده ها برای کسب مدال برنز تلاش می کنند. 

بهمنیار کار خود با پیروزی ۲ بر صفر مقابل «سایو آرومی» از ژاپن آغاز کرد. وی در ادامه «ژانبیر بای» از قزاقستان را طلای ۲۰۱۷ آسیا را ۵ بر یک شکست داد. بهمنیار در فینال قهرمانی آسیا به این کاراته کای قزاقستانی باخته بود. نماینده کشورمان در سومین مبارزه «روکیو سانچز» از اسپانیا را یک بر صفر از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی ۳ بر صفر برابر «النا اسپتانوا» از روسیه راهی مبارزه نهایی شد. 

بعد از رقابتهای قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان، این سومین باری است که این دختر کاراته کای کشورمان در سال ۱۳۹۶ به دیدار نهایی یک تورنمنت معتبر راه پیدا می کند. بهمن یار فردا برای کسب مدال برنز به روی تاتامی می رود. 

آویشن باقری پس از پیروزی در پیکار با «جنا براون» از آمریکا و «تی پاوان» از تایلند، در مبارزه با «شیوری ناکامورا» از ژاپن با رای داوران بازنده شد به گروه شانس مجدد رفت. وی در اولین دیدار در این مرحله باید با «وون یون» از چین تایپه مبارزه کند،

طراوات خاکسار با برتری برابر «آروژان» از قزاقستان، «کارلا بورکیت» از انگلستان، «نائو کوبایاشی» از ژاپن، «ویکتوریا سامونیکا» از اسلواکی به نیمه نهایی راه یافت. خاکسار در این مرحله نتیجه را به «آنجلیکا ترولیکا» از اکراین واگذار کرد. وی برای کسب مداال برنز یه روی تاتامی می رود. 

همچنین نسرین دوستی در وزن ۵۰- کیلوگرم با دو پیروزی برابر «آدریانا کرونکوا» از جهموری چک و «جما مرالس» از مراکش، نتیجه را «شوانگ گو» از چین تایپه واگذار کرد.  وی نیز این شانس دارد که با حضور در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز مبارزه کند. 

ابوالفض شهرجردی، زهره برزگر، دلارام دوستی و رزیتا علیپور هم با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *