دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

برگزاری مجمع عمومی فدراسیون کاراته با حضور علی‌نژاد

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مجمع سالیانه فدراسیون کاراته امروز چهارشنبه با حضور مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، کیکاوس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، خسروی مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌ها، سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته و اعضای مجمع در استان تهران در سالن استاد قاسم فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مجمع که بسیاری از اعضا به صورت ویدئو کنفرانس در آن شرکت داشتند، در ابتدا کلیپی از فعالیت‌های سال ۹۹ فدراسیون پخش شد.

در ادامه سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در تشریح فعالیت‌های سال ۹۹ اظهار داشت: در سال ۹۹ به واسطه شیوع ویروس کرونا خیلی از فعالیت‌ها به سمت فضای مجازی کشیده شد. ما با استفاده از زیر ساختهای تهیه شده توانستیم در بخش‌های مختلف از جمله آموزش، استعدادیابی، مربیان، داوران و …فعالیت های خود را دنبال کنیم.

وی افزود: از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را بردیم و بدهی‌های گذشته فدراسیون را تسویه کردیم. خوشحالیم که به اطلاع خانواده کاراته برسانیم که فدراسیون امروز بدهی ندارد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: در بخش فنی، تمام کمیته‌ها نسبت به سالهای قبل فعال‌تر شده‌اند. برای تمامی تصمیماتی که گرفته شده در کمیته‌های مربوطه ابتدا بحث‌های کارشناسی صورت گرفته و سپس با خرد جمعی تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

رئیس فدراسیون کاراته در ادامه به موفقیت‌های فدراسیون در بخش بانوان اشاره کرد و یادآور شد: در بخش بانوان ظرفیت‌های بالایی داشته‌ایم و خروجی کار ما سهمیه‌های کسب شده در بخش بانوان برای المپیک است. سهمیه سوم هم حق رزیتا علیپور است و امیدواریم با پیگیری‌های لازم از طریق کمیته ملی المپیک و IOC، ایران بتواند در المپیک صاحب سهمیه دیگری شود.

طباطبایی ادامه داد: در بخش کاتا نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و نمایندگان کاتای کشورمان در مسابقات پاریس پیشرفت خود را نشان دادند. ان شاءالله با ادامه این روند شاهد موفقیت‌های کاتا در سال‌های آینده خواهیم بود.

در ادامه مجمع، گزارش مالی از سوی حسابرس مستقل و خزانه دار ارائه شد و به تصویب اعضا رسید.

سعیدی: نظم مالی در فدراسیون کاراته حاکم است

کیکاووس سعیدی دبیر کمیته ملی المپیک در این مجمع اظهار داشت: گزارشهای مالی حکایت از نظم و انضباط فدراسیون در این حوزه بود که جای تقدیر و تشکر دارد. درباره حضور کاراته در المپیک نیز باید بگویم بعد از انقلاب روند رو به رشد کاراته آغاز شد. حضور در کاراته یک فرصت استثنایی است، موفقیت این رشته در المپیک متعلق به همه اعضای این خانواده است. همه باید یکدل شویم تا کاراته بهترین عملکرد را در توکیو داشته باشد.

وی افزود: نباید اجازه داد کاراته از مسیر موفق خود خارج شود. حضور در بیش از ۲۰ رویداد بین المللی کار بسیار سختی است که کاراته در دو سال گذشته انجام داد.

دبیر کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از صحبت‌هایش به نبود ثبات مدیریت در تاریخ این رشته ورزشی اشاره کرد و گفت: یکی از آفت‌های کاراته نبود ثبات مدیریت است. برخی اوقات عمر مدیریت در این رشته ورزشی زیر یک سال است. همین تغییرات موجب شده کاراته علی رغم قدرتش نتواند صاحب کرسی‌های بین المللی مناسب شود. مجمع و جامعه کاراته باید به این موضوع فکر کند

پورشیب: آرامش بر کاراته حاکم است

ذبیح الله پورشیب نیز به عنوان نماینده ورزشکاران در این مجمع اظهار داشت: حدود یک ماه است که حتی تلفنی هم با آقای طباطبایی صحبت نکرده‌ام ولی باید بگویم ایشان آرامش خاصی را در کاراته حکمفرما کرده است. امیدوارم حمایتهای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ادامه داشته باشد. خواهشم از اعضای خانواده کاراته این است که به حاشیه‌هایی که هر از چندگاهی به وجود می‌آید، توجه نکنید زیرا کسانی این حواشی را به وجود می‌آورند که امتحانشان را در کاراته پس داده‌اند.

وی افزود: با احترام به نسل‌های گذشته عرض می‌کنم یکی از بهترین و نجیب‌ترین تیم‌های ملی کاراته در تمام دوران همین تیم ملی حال حاضر است. قاطعانه می گویم نمایندگان کاراته در المپیک روی سکو می‌روند چون ۶ سال پیاپی در مسابقات آسیایی و جهانی روی سکو هستیم و تمام کاراته دنیا به ایران احترام می‌گذارد.

علی نژاد: روند خوبی بر فدراسیون حاکم است

در بخش پایانی مجمع نیز مهدی علی نژاد رئیس مجمع فدراسیون کاراته گفت: کاراته ایران ریشه دار است، در بازی‌های آسیایی همیشه با کسب مدال یکی از مزیت‌های کاروان ورزش ایران بوده و ان شاءالله در المپیک نیز از امیدهای ورزش برای کسب مدال است.

وی افزود: جامعه ورزش به موفقیت‌های کاراته عادت کرده است. امروز هم مدیریت، کادر فنی و ورزشکاران اعتقاد دارند این تیم از بهترین تیم‌های جهان است.

علی نژاد ادامه داد: حمایت صد درصدی خود را از مدیریت و بخش فنی کاراته اعلام می‌کنیم. آنچه که از کاراته می‌بینیم انسجام و همدلی است، البته حادثه‌ای که برای بهمن (عسگری) رخ داد (مثبت شدن تست دوپینگ این کاراته کا) تلخ و ناخوشایند بود ولی امیدواریم شرایط به گونه‌ای شود که او هم در المپیک حضور داشته باشد.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش یادآور شد: بی ثباتی مدیریت آفت کاراته در سالیان اخیر بوده، صرف نظر از هر نتیجه‌ای که در المپیک رقم بخورد، قطعاً وزارت ورزش پشتیبان فدراسیون کاراته است. چون اعتقاد داریم روند، روند درستی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *