شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

برنامه روز نخست رقابت‌های کاراته/ سنگین وزنها در فینالی زودرس

به گزارش “ورزش تایمز” ، رقابتهای کاراته در حالی آغاز می شود که هم حمیده عباسعلی و هم سجاد گنج زاده شانس کسب مدال طلا را دارند ولی برای رسیدن به این مهم کار سختی پیش رو داشته و هر دو باید جدی ترین رقیب خود را شکست داده و راهی مبارزه نهایی شوند. 

در وزن ۶۸+ کیلوگرم زنان که هفت کاراته کا حضور دارند ، حمیده عباسعلی با چهار طلا و یک نقره قهرمانی آسیا برترین و پرافتخارترین بانوی کاراته قاره کهن است. این مدالها بدون احتساب نشان زرین دوره پیش بازیهای آسیایی است. 

عباسعلی در شرایطی فردا مبارزاتش را با پیکار مقابل حریفی از ازبکستان آغاز می کند که بی تردید مهم ترین مبارزه اش را در نیمه نهایی باید انجام دهد، مقابل «آیومی» حریف سنتی، سرشناس و پرمدال از ژاپن. این دو آنقدر که در این سالها با هم مبارزه کردند، شناخت کاملی از هم دارند. 

اهالی کاراته امیدوارند تا همانند چهل و پنج روز پیش که در قهرمانی آسیایی اردن عباسعلی با شکست آیومی به فینال رفت و به نشان طلا دست یافت، این بار هم با پیروزی از سد این حریف کوتاه قامت تر از خودش که بسیار باهوش است، عبور کند. 

سجاد گنج زاده هم اگرچه در مبارزه اول حریف نسبتا آسانی از فلسطین را پیش رو دارد، اما در گام‌ دوم «طارق حمدی» از عربستان را ملاقات می کند؛ قهرمان امیدهای جهان و بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۱۷. این کاراته کای سیه چرده بلند قامت حریف آسانی نیست، اما سجاد در بهترین شرایط جسمانی خود قرار دارد؛ سبک وزن تر از قبل و چابک تر و سرپنجه تر. این دیدار بدون شک می تواند مبارزه جذاب و زیبایی روز نخست مبارزات کاراته باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *