شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰

برنامه تیم ملی کاراته تغییر کرد/ هروی: ملاک مسابقات انتخابی است

به گزارش “ورزش تایمز”، سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته گفت: در ابتدا فدراسیون دو نوبت قصد برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور یا همان مسابقات انتخابی تیم ملی را داشت که این امر محقق نشد. الان هم با توجه به شرایط کرونایی برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به صورت آزاد امری محال است. در مرحله قبلی بیش از هزار کاراته کای دختر و پسر ثبت نام کردند. با شرایطی که امروز بر کشور حاکم است، نمی‌توان مسابقات آزاد را با حضور همان تعداد ورزشکار برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی کاراته ادامه داد: با بررسی شرایط و برای استفاده از تمام ظرفیت کاراته ایران، تصمیم گرفتیم اردوی مقدماتی را برای قهرمانان و نفرات شاخص کاراته در سال ۹۸ برگزار کنیم. در پایان این اردوی سه روزه که با برگزاری مسابقات انتخابی به پایان می‌رسد، نفرات برتر در اردو می‌مانند.

وی که با روابط عمومی فدراسیون کاراته صحبت کرده است، تصریح کرد: فراموش نکنیم نفراتی که به اردوی مقدماتی دعوت شدند، قهرمانان و نفرات برتر کاراته در سال ۹۸ بودند. همه این نفرات کاراته کاهای شاخص ایران در سوپر لیگ، کاراته وان، مسابقات آسیایی دانشجویان، مسابقات آسیایی مالزی، مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان، نفرات رنکینگ دار جهان و … هستند. آنها نزدیک دو سال است در هیچ مسابقه‌ای شرکت نداشتند و فرصت کوچکی که در اختیارشان قرار داده شده منطقی و بر اساس توجه به ظرفیت‌های کاراته ایران است. نکته دیگر اینکه اگر مسابقات قهرمانی جهان یک سال عقب نمی‌افتاد، ما انتخابی تیم ملی را با همین نفرات برگزار می‌کردیم. حالا که این اتفاقات رخ نداده، همه کاراته کاها فرصت حضور در تیم ملی را دارند.

هروی تصریح کرد: از سوی دیگر، باقی ماندن نفرات برتر در اردو، فرصت بیشتری را برای کاراته کاهایی فراهم می‌آورد که در مسابقات قهرمانی کشور به روی تاتامی می‌روند. ما طبق همان برنامه قبلی نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور را به اردو دعوت می‌کنیم تا همه قهرمانان به مدت یک ماه در شرایط برابر تمرین کنند و پس از آن اواخر شهریورماه مسابقات انتخابی نهایی را برگزار می‌کنیم تا نفرات اعزامی به مسابقات جهانی مشخص شود.

سرمربی تیم ملی در پایان یادآور شد: مسابقات انتخابی برای کادر فنی بسیار مهم است و همان طور که قبلاً گفتیم متر و ملاک برای معرفی ملی پوشان، رقابتهای انتخابی است. اگر بحث محدودیت‌های کرونایی نبود ما مسابقات را به همان شکل قبلی به صورت آزاد برگزار می‌کردیم ولی چون این گونه نشد، مجبور شدیم با این روش بخشی از ظرفیت‌های کاراته را به اردوی مقدماتی بیاوریم تا هم آنها را زیر نظر داشته باشیم و هم سایر کاراته کاها فرصت بیشتری در مسابقات قهرمانی کشور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *