پنجشنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

بخشی:هیچ حریفی را دست کم نمی گیرم/فقط به قهرمانی و طلا فکر می کنم

به گزارش “ورزش تایمز”، امیرمحمد بخشی یکی دیگر از تکواندوکاران میانه ای تیم ملی ایران است. جوانی ۲۰ ساله که دومین شاگرد فلاحی راد در تیم ملی است و علی رغم جوانی عناوین با ارزشی در کارنامه دارد. طلای قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶، طلای ارتشهای جهان ۲۰۱۸، طلای آسیا ۲۰۱۸، نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، طلای جام فجر ۲۰۱۹ عمده ترین مدال‌های این جوان با آتیه است.

بخشی تمام مدال‌های خود را در وزن چهارم کسب کرده و برای اولین بار است که به یک وزن بالاتر یعنی ۷۴- کیلوگرم رفته و در رقابتهای قهرمانی جهان باید با بهترین‌های دنیا مبارزه کند. سایت فدراسیون جهانی از او به عنوان یکی از مدعیان اصلی این وزن در رقابتهای جهانی نام برده است.

بخشی جوانی است با انگیزه، جنگنده با پاهای قدرتمند که خونسردی در مبارزه به عنوان یک شاخصه اصلی در کار خود دارد. مبارزه او با «دای هون لی» بهترین وزن چهار در سال‌های اخیر دنیا در فینال بازی‌های آسیایی جاکارتا به خوبی توانایی فنی او را به رخ رقبا کشید و به واقع باید او را یکی از شانس‌های کسب مدال طلا دانست.

بخشی در این خصوص به “ورزش تایمز” گفت: تمرینات سخت و فشرده‌ای را زیر نظر کادر فنی پشت سر گذاشته ایم. نه تنها من که همه اعضای تیم روحیه بالایی دارند و به امید خدا با هدایت خوب مربیان بتوانیم در رقابتهای منچستر بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی در خصوص رقبای خود گفت: «ابوقاش» دارنده طلای المپیک به وزن پنجم آمده است. رقبایی از کره جنوبی و ازبکستان هم حضور دارند. هرچند برای اولین بار است در وزن پنجم مبارزه می‌کنم، ولی همه مدعیان جدی این وزن را می‌شناسم و با برخی آنها مبارزه کرده ام. در کل رقابتهای جهانی است و هیچ حریفی را نمی‌توان دست کم گرفت.

تکواندوکار وزن پنجم تیم ملی در خصوص اردوهای تیم ملی هم گفت: چهار ماه با امکانات خوبی تمرینات را پیگیری کردیم. اکنون نزدیک مسابقات است و تمرکز خود را روی رقبا گذاشته ایم. امیدوارم با دعای خیر مردم و کمک مربیان همه اعضای تیم در این دوره از مسابقات نتیجه مطلوبی کسب کنند.

به گزارش “ورزش تایمز”، بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان چهارشنبه هفته جاری در منچستر آغاز می‌شود و بخشی در وزن ۷۴- کیلوگرم روز سوم مسابقات، جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه کار خود را آغاز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *