چهارشنبه , ۶ اسفند ۱۳۹۹

ایران آماده برگزاری مسابقات جهانی کونگ فو ۱۴۰۰

رضا حیدری در گفت وگو با “ورزش تایمز”، در حاشیه برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس هیأت کونگ فو استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: قرار بود با توجه به بخشنامه مجامع بین المللی، مسابقات جهانی را در سال گذشته برگزار کنیم که با شیوع بیماری کرونا، کشور وجهان در شرایط خاص قرار گرفت و این رقابت‌ها لغو شد.

وی افزود: در سال گذشته پس از اعلام فراخوان بالغ بر ۱۰۱ کشور برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کردند، در حالی که تدارکات برای ۶۲ کشور پیش‌بینی شده بود و این نشان می‌دهد هم اکنون این ورزش رزمی در شرایط ایده‌آل قرار دارد.

رئیس فدراسیون کونک فو خاطر نشان کرد: بعد از ادغام شدن ورزش رزمی کونک فو و تبدیل آن به انجمن لازم بود برای ارتقا به فدراسیون حداقل کمیته المپیک ۱۷ کشور ما را تأیید کنند و طی آن دو سال باید بالغ بر ۱۰۰ میلیون یورو هزینه می‌کردیم. اما از آنجایی که خداوند می‌خواست این ورزش رزمی در کشور پا بگیرد و جوانان مخلص و علاقمند گرد آن باشند، هم اکنون بدون پرداخت یک ریال حدود ۲۵ کشور در آسیا کونک فو را در ایران تأیید کردند و حدود ۱۸ کشور اروپایی و آفریقایی هم ما را تائید کردن. البته این اتفاق که بیشتر به معجزه شبیه است، برای مسولان ورزش کشور باور کردنی نبود. ولی اتفاق افتاد.

حیدری خاطر نشان کرد: باید بگویم متأسفانه، در جامعه ورزش کشورمان بد اخلاقی موج می‌زند. آن قدر بد اخلاقی در جامعه ورزش ما زیاد شده که به راحتی انگ می‌چسبانند. در صورتی که همه در فضای ورزش باید با الگو قرار دادن پهلوانان و بزرگان دین، به دنبال بهره‌مندی از فضائل اخلاقی باشیم. با همه اینها هم اکنون شرایط ما در مجامع بین‌المللی و آسیا به لطف و عنایت خداوند و دلسوزان واقعی ورزش عالی است.

بر اساس این گزارش، در پایان مجمع انتخاباتی هیأت کونگ فو استان مرکزی، محمد عسگری با کسب ۱۳ رأی از ۱۷ رأی ماخذه برای چهار سال به عنوان رئیس این هیأت انتخاب شد و از زحمات مسعود آقازیارتی رئیس هیأت پیشین این هیأت قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *