سه شنبه , ۵ اسفند ۱۳۹۹

امیدوارم تفاهم نامه با فدراسیون تکواندو ایران فقط یک «امضا» نباشد

«اسلاوی بینف» رئیس فدراسیون تکواندو بلغارستان که به ایران سفر کرده است در گفتگو با “ورزش تایمز” گفت: در مذاکراتی که بین دو طرف در تهران صورت گرفت، تاکید روی اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه بود. یعنی این فقط یک تفاهم نامه و یک امضا نباشد. از این تفاهم نامه‌ها در دنیا زیاد تبادل می‌شود، ولی ما می‌خواهیم بعد اجرایی آن بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی افزود: هم من و هم آقای پولادگر می‌خواهیم روابط دوستانه به شکلی باشد که هر دو طرف از آن بهره بگیرند. به عبارتی هر برنامه‌ای هست دو طرف به شکلی یکسان اجرایی شود. این رابطه تا کنون به بهترین شکل برقرار شده و امیدوارم که تداوم داشته باشد.

«بینف» ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، سفارت بلغارستان در تهران قول همکاری برای اجرایی شدن این تفاهم را داده و از ظرفیت‌های خود در این مسیر بهترین بهره را خواهد برد. نمونه آن نیز صدور روادید رایگان برای نفرات اعزامی ایران به صوفیه است. مانند کاری که برای صورت گرفت.

رئیس فدراسیون تکواندوی بلغارستان در بخش دیگری از گفتگوی خود با “ورزش تایمز” با بیان اینکه تکواندو ایران جایگاه ویژه‌ای در دنیا دارد ادامه داد: ما می‌خواهیم از تجربیات تکواندو ایران استفاده کنیم. هدف ما موفقیت در رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره اروپاست و برگزاری اردوی مشترک با ایران کمک زیادی به ما در این راه خواهد کرد. خواستیم از تجربه بالای تیم ایران استفاده کنیم. ایران تیم بسیار خوبی است و همیشه جزو یکی از ۳ تیم برتر جهان بوده است.

وی با با تاکید بر جایگاه فنی مربیان ایران در جهان، گفت: ایران علاوه بر ورزشکاران درجه یک از مربیان خوب نیز بهره می‌برد.نفراتی مثل حسن ذوالقدری مدیر فنی تیم ما که فرزندش نیز سرمربی تیم ملی بلغارستان است.

«بینف» به میزبانی این کشور از رقابتهای معتبر اشاره کرد و گفت: حمایت خوبی از دولت و وزارت ورزش بلغارستان داریم و به همین دلیل با استفاده از میزبانی رقابتهای معتبر تلاش داریم تکواندوی کشورمان را به سمت موفقیت‌های بزرگ ببریم و میزبانی مسابقات تأثیر زیادی در این مسیر خواهد داشت. می‌دانیم این میزبانی‌ها ریسک دارد اما به دنبال پیشرفت تکواندو هستیم.

رئیس فدراسیون تکواندو بلغارستان در پایان از میزبانی ایران تشکر و ابراز امیدواری کرد میزبان خوبی برای تکواندوکاران خوب ایران در صوفیه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *