پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹

اعتراض مربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد به سیستم داوری

به گزارش “ورزش تایمز”، رقابتهای لیگ برتر تکواندو باشگاههای کشور در حالی پیگیری شد که مشکلات سیستم رایانه ای داوری برای برخی تیم ها مشکلاتی را ایجاد کرد. مشکلاتی که باعث وقفه طولانی در جریان مسابقات شد و حتی در پخش زنده تلوزیونی نیز موضوع دردسرهایی را بوجود آورد. 

مربی تیم تکواندو دانشگاه آزاد در همین خصوص به “ورزش تایمز” گفت: قصد ندارم باخت تیم خود به شهرداری را توجیه کنم ولی واقعا هوگوی الکترونیکی که امتیاز ثبت نمی کرد برای ما مشکلای را رقم زد. تکواندوکار ما چند امتیاز از رقیب خود پیش بود، ولی همین مشکل مانع از پیروزی او شد. طبق قانون اگر امتیاز ثبت نشود، پس از بررسی کل امتازات همان راند از سیستم خارج خواهد شد. همین موضوع کار ما را با مشکل مواجه کرد. 

رضا ایمان زاده ادامه داد: مشکل هوگوها برای همه تیم هاست، هفته گذشته هم استاد زوار در جریان پخش زنده تلوزیونی به این مشکل اشاره کرد بود. البته علاقمندان حاضر در سالن خانه تکواندو مبارزات جذابی را در دیدار دو تیم مدعی شاهد بودند که این دست وقفه ها در جریان مبارزات خوشایند نبود که امیدواریم برای هفته های آتی مشکل حل شود. 

 وی در خصوص سطح فنی مسابقات لیگ هم گفت: معتقدم این مسابقات که با حضور بهترین مربیان و تکواندوکاران و سرمایه گذاری باشگاهها تحت عنوان لیگ برتر تکواندو جریان دارد، ویترین تکواندو ایران است و باید هر  سال شاهد رشد و شکوفایی بیشتر آن باشیم تا کمک حال تیم ملی باشد. مربیان و تکواندوکاران زیر ذره بین فدراسیون، کادر فنی تیم ملی و حتی تیم های دیگر برای سالهای آتی هستند و این رقابتها بدون شک  یکی از علل موفقیت تکواندوی ایران است.

مربی دانشگاه آزاد  به غیبت ملی پوشان هم اشاره کرد و گفت: شرایط خاصی برای بازی امروز مقابل شهرداری داشتیم، علاوه هادی پور که در اردوی تیم ملی بود، یکی دو تکواندوکار آسیب دیده هم داشتیم که باعث شد نتوانیم همانطور که باید نتیجه بگیریم. متأسفانه عدم حضور ملی‌پوشان در لیگ برتر را به صورت رسمی به ما اعلام نکردند. قبل از مراسم وزن‌کشی هادی‌پور به ما اعلام کرد که آنها اجازه مبارزه کردن در لیگ برتر را ندارند.

ایمان زادافزود: امسال نتوانستیم به لحاظ مالی شرایط ملی پوشان را تامین کنیم و تکواندوکاران به تیم های دیگر ملحق شدند.هدف ما از حضور در لیگ کمک به تکواندوستشما توجه کنید که نفراتی چون میرهاشم حسینی، سعید رجبی، آرمین هادی‌پور، عرفان ناظمی از دانشگاه ‌آزاد به تیم ملی رسیدند. در سالهای اخیر یک سال دانشگاه قهرمان شده و یک سال شهرداری و در لیگ امسال هم فکر می کنم همین در نهایت شاهد همین شرایط باشیم. 

وی در پایان در مورد حضور در روسیه گفت: من به همراه استاد خلیفه چند سالی است که تدریس یک کمپ تمرینی در یکی از بخش های روسیه را برعهده داریم. نزدیک به ۳۰۰ مربی از کشورهای مختلف در این کمپ حضور دارند که امسال هم حضور پیدا کردیم که تجربه بسیار خوبی برای من بود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *