چهارشنبه , ۲۶ تیر ۱۳۹۸

احمدی و رجبی به نشان طلا دست یافتند/ برنامه روز پایانی

به گزارش “ورزش تایمز”، امروز جمعه ۱۴ دیماه در روز سوم این مسابقات  تکواندوکاران اوزان ۶۳- کیلوگرم و ۸۷+ کیلوگرم برای حضور در اردوی تیم ملی به مصاف هم رفتند. در وزن سوم یا همان ۶۳- کیلوگرم دو تکواندوکار مازنی به دیدار نهایی راه پیدا کردند که در نهایت سروش احمدی با یپروزی برابر حمیدرضا هادیان طلا گرفت. 

هادیان نقره گرفت و مدال برنز مشترک هم به آریان محمدی از گیلان و ابوالفضل قشقایی از تهران تعلق گرفت. در این وزن مبین میرزایی بعد از برتری مقابل عاشورزاده، خود به هادیان باخت و حذف شد. در این وزن ۱۲۷ تکواندوکار به رقابت پرداختند. 

در وزن هشتم ۴۲ تکواندو به مصاف رفتند که در پایان سعید رجبی از آذربایجانشرفی با نشان طلای بازیهای آسیایی به عنوان قهرمانی دست یافت. سیاوش فخرایی از البرز نقره گرفت و  فرشاد قیاس‌شندی از تهران و حسین قربان‌زاده از البرز هم روی سکوی سوم ایستادند. 

مشکلات سیستم داوری

در رقابتهای امروز برخی مربیان و تکواندوکاران به سیستم رایانه ای داوری ها معترض می بودند.  این عده معتقد بودند که استفاده از این سیستم در مدت زمان طولانی مسابقات را با مشکل مواجه می کند و سیستم عملکرد اولیه خود را نداشته و امتیاز ثبت نمی شود. این سیستم در زمان مبارزه سروش احمدی و آریان محمدی در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۳- کیلوگرم بیشتر از قبل نمایان شد و در نهایت اعتراض مربیان باعث تغییر  «هوگوی الکترونیکی» شد. 

با آزمایش «هوگو» آبی و مشخص شدن وجود ایراد در سیستم، این مبارزه بعد از دو راند از ابتدا آغاز شد. ولی تکواندوکارانی که در مبارزات قبلی با همان «هوگو»ی مشکل دار مبارزه کرده و بازنده میدان را ترک کرده بودند، معتقد بودند حق آنها ضایع شده است. 

برنامه روز پایانی 

شنبه ۱۵ دی ماه در روز پایانی هم رقابتهای اوزان اول و هفتم برگزار می شود.  وزن ۵۴- کیلوگرم با ۱۴۰ تکواندوکار شلوغترین وزن است. در وزن هفتم نیز ۳۹ تکواندوکار به رقابت خواهند پرداخت. مهدی خدابخشی و عرفان ناظمی از جدی ترین مدعیان این وزن هستند. 

علاوه بر آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی، علی اشکوریان و محمدعلی خسروی نیز به دلیل کسب مدال طلای المپیک جوانان بدون حضور در این رقابتها به اردوی آماده سازی راه پیدا کرده اند. ضمن اینکه در پایان این رقابتها نفرات اول و دوم و منتخبان کادرفنی به اردوی تیم ملی راه پیدا می کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *