یکشنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

اتفاقات خوب کاراته را نمی‌توان نادیده گرفت/ تیمی پرستاره داریم

سید شهرام هروی در آستانه اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا ضمن بیان مطلب فوق به “ورزش تایمز” اظهار داشت: برای حضوری موفق در رقابتهای قهرمانی آسیا هفت مرحله پشت سرگذاشتیم که شکر خدا بازخورد خوبی از کاراته کاها گرفتیم و ان شالله بتوانیم حضوری پررنگ در میدان اردن داشته باشیم تا نوار موفقیت کاراته که از چند سال قبل آغاز شده همچنان ادامه یابد. در مجموع تیم های کاراته در چند وقت در مسابقات مختلف نتایج خوبی کسب کردند. 

وی ادامه داد: این درست که شاید در وزارت ورزش نخواهند این موفقیت ها را ببینند، ولی این اتفاقات آنقدر خوب و در خور توجه بوده که نمی توان آنها را نادیده گرفت.ان اشالله کاراته در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی اردن هم حضوری موفق خواهد داشت و این جوانان که برای اولین بار در برخی اوزان روی تاتامی می روند نماینده های شایسته ای باشند برای کاراته کشور و این نوید را می دهم که سالیان سال برای کاراته ایران افتخار آفرین باشند. 

سرمربی تیم ملی کاراته افزود: در بخش انفرادی یک تیم جوان را اعزام می کنیم و در بخش تیمی با تجربه ها با هدف حضور در یک دیدار تدارکاتی مناسب قبل از اعزام به بازیهای آسیایی در این پیکارها شرکت می کنند. بعد  این رقابتها نیز لیگ جهانی آلمان را پیش رو خواهیم داشت. 

هروی با بیان اینکه به هر تورنمنتی بر اساس جایگاه آن اهمیت می دهیم خاطرنشان ساخت: مسابقات قهرمانی آسیا برای کاراته ایران اهمیت زیادی دارد، ولی ما نگاه به آینده ترکیب تیم خود را انتخاب کردیم. بازیهای آسیایی نیز نه تنها برای کاراته که برای کل ورزش کشور مهم و حیاتی است، چرا که ورزشهای مختلف با نتایج این رقابتها ارزیابی می شوند. ضمن اینکه مسابقات لیگ جهانی هم برای امتیازات آن در رنکنیگ برای بحث کسب سهمیه اهمیت دارد. 

وی ادامه داد: تیمی پرستاره را در اختیار داریم و تمام تلاش ما حضوری پرقدرت در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مادرید است، چرا که ما حاصل تلاش ما همین رقابتهاست، رقابتهایی که در مسیر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ضریب ۱۲ دارد و نه تنها برای ایران که برای همه کشورها اهمیت دارد. ان شاالله اعضای تیم بتوانند مدالهای خوبی کسب کرده و فاصله خود را در رنکینگ زیاد کنند تا در ادامه با خیالی آسوده در رویدادهای پیش سال ۲۰۱۹ شرکت کنند. 

سرمربی تیم کاراته در پاسخ به این سئوال که آیا میدان دادن به جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا یک ریسک نبود؟ پاسخ داد: به هیچ عنوان چنین چیزی نیست، بالاتر عرض کردم که کاراته ایران پر است از ستاره هایی که می توانند در هر میدانی موفق ظاهر شوند. اگر بخواهیم همچنان در بین قدرتهای کاراته دنیا حضور داشته باشیم باید این روند را طی کنیم. موفقیت های تیم ملی در سالهای اخیر چون حلقه ای بهم متصل است و باید برای تداوم آنها به این جوانان فرصت بدهیم. 

هروی با تمجید از کاراته کاهای با تجربه تیم ملی اظهار داشت: نفراتی چون پورشیب،مهدیزاده، گنج زاده، عسگری، احمدی، حیدری جوانان را در اردو قبول و به آنها کمک کردند تا به این خودباوری برسند که می توانند برای کاراته ایران مثمرثمر باشند. در واقع قهرمانان بزرگ تیم ملی جوانان را نه رقیب که رفیق و چون برادران خود نگاه کرده و با آنها تمرین کردند. 

وی ادامه داد: همین موضوع باعث بروز اتفاقات خوبی در اردوی تیم ملی شد. ما با دعوت از کاراته کاهایی جوانی چون سیدعلی کریمی، باربد صداقت، مجید نیکوهمت، قاسم خوبرو، مهدی عاشوری و … به جرات می توانم بگویم یک تیم ملی دیگری داریم و در شرایط فعلی این توانایی را داریم که با سه تیم ملی در سه رویداد بزرگ شرکت کند. این خود یک موفقیت بزرگ است و جای تبریک دارد به جامعه کاراته، به مربیان سازنده که در شهرهای مختلف برای رسیدن به این شرایط تلاش کرده و ما را یاری می دهند. 

سرمربی تیم ملی کاراته افزود: برنامه ای که مدیریت فدراسیون طی می کند، بیمه شدن کاراته برای آینده است. چشم انداز ما نه المپیک ۲۰۲۰ است که می توانیم حتی برای المپیک ۲۰۲۴ نیز یک تیم قدرتمند داشته باشیم و امیدوارم کاراته در المپیک بماند و ما در این مسابقات سربلند باشیم. 

هروی در پایان ضمن تشکر از حمایت های فرجی رئیس فدراسیون، آشوری دبیر فدراسیون و مدیرتیم های ملی،  شهاب سلطانی، حسین روحانی، سعید حسنی پور، ایزدی، دکتر حجتی، دکتر خواجوی گفت: معتقدم پازل کاراته ایران با حضور این نفرات و از جمله جواد سلیمی رئیس کمیته داوران که حضورش در جمع بهترین داوران جهان برای اعضای تیم و کادر فنی یک قوت قلب است، تکمیل شده و از اهالی کاراته و مردم عزیز می خواهم همانند گذشته با حمایت، همدلی  و دعا خیر خود ما را در کسب موفقیت های بیشتر و اهتزاز پرچم افتخار ایران اسلامی یاری دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *