چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

چالش استقلال و پرسپولیس با کی‌روش/ زمانی برای نفس کشیدن نیست!

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی فوتبال ایران قصد دارد به عنوان مدعی قهرمانی جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا به امارات برود تا کارلوس کی روش بتواند آرزوی دیرینه مردم ایران را با بازیکنان خود برآورده کند و جام قهرمانی را به ایران بیاورد.

کادرفنی تیم ملی برای حضور مقتدرانه در این رقابت ها چهار مرحله اردوی اماده سازی کوتاه مدت و بلندمدت ترتیب داده است تا بتوانند در خلال برگزاری رقابت های هجدهمین دوره لیگ برتر، بازیکنان منتخب خود را انتخاب و آنها را آماده کند.

اردوی نخست شاگردان کی روش در حالی از ۹ تا ۲۱ شهریورماه برگزار می شود که دو بازی دوستانه در این بازه زمانی برای ملی پوشان در نظر گرفته شده است. بازیکنان ملی پوش شاغل در ایران باید پس از بازی های هفته ششم که هشتم شهریورماه برگزار می شود خودشان را به کادرفنی معرفی کنند. همچنین با توجه به حضور پرسپولیس و استقلال تهران در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قرار است دیدارهای این دوتیم پس از برگزاری اردوی تیم ملی انجام شود. از این‌رو استقلال تهران یک روز پس از اتمام اردوی نخست تیم ملی به مصاف نفت مسجد سلیمان می رود و پرسپولیس نیز ۲۳شهریورماه به مصاف نساجی مازندران می رود.

اردوی دوم تیم ملی نیز کمتر از یک ماه پس از نخستین تمرینات شاگردان کی روش از ۱۳ تا ۲۵ مهرماه انجام می شود. این بار هم سرخابی ها دوروز پس ازاتمام تمرینات تیم ملی باید بازی کنند. پرسپولیس ۲۷ مهرماه در هفته نهم رقابت های لیگ برتر به مصاف پیکان خواهد رفت و استقلال نیز با سایپا رقابت می کند.

شاید بزرگترین چالش برای مربیان استقلال و پرسپولیس، اردوی دور سوم تیم ملی فوتبال باشد. اردویی کوتاه مدت اما پردردسر! چونکه برانکو ایوانکوویچ مجبور است تنها سه‌روز پس از پایان تمرینات تیم ملی، پرسپولیس را آماده بازی با سپاهان در اصفهان کند. همچنین استقلال تهران نیز در همین تاریخ به مصاف پدیده مشهد خواهد رفت.

اردوی چهارم تیم ملی هم پس از پایان رقابت های نیم فصل اول در بازه زمانی ۲۹ آذر تا یکم دی‌ماه انجام می شود تا تداخلی با بازی های باشگاهی نداشته باشد.

آنچه از برنامه زمانبندی اردوهای تیم ملی برای حضور قدرتمندانه در جام ملت های آسیا می توان نتیجه گرفت فشردگی بازی های باشگاهی و ملی است. فشردگی که به دلیل تنظیم بازی‌های جام ملت ها با لیگ‌های باشگاهی شرق آسیا است.

کی روش در حالی اردوهای تیم ملی را بصورت فشرده در بین بازی های لیگ برتر گنجانده است که چاره ای برای هماهنگی بین بازیکنان منتخب خود ندارد. از طرفی دیگر استقلال و پرسپولیس به دلیل حضور در بازی های لیگ قهرمانان آسیا مجبور هستند دیدارهای فشرده ای را در داخل پشت سر بگذارند. شاگردان برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر در پرسپولیس و استقلال تهران مجبور هستند با کمترین زمان ممکن بازیکنان ملی پوش خود را آماده بازی های لیگ کنند. آنها دو تا سه روز فرصت ریکاوری برای ملی پوشان خود دارند و باید به ناچار تا شروع بازی های جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا آن را تحمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *