شنبه , ۳ فروردین ۱۳۹۸

نمایندگان مجلس و سایر مسئولان اجازه نابودی تیم نفت را ندهند

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال نفت تهران که حدود ۶۰ سال سابقه فعالیت و بازیکن سازی در فوتبال تهران و ایران را دارد، در پایان فصل هفدهم رقابت های لیگ برتر به لیگ دسته اول سقوط کرد و هنوز مشخص نیست در این رده به فعالیتش ادامه خواهد داد یا نه. 

در حالی که تیم های لیگ دسته اول خود را برای حضور در این مسابقات آماده می کنند، تیم نفت در بلاتکلیفی به سر می برد و مشخص نیست به شهر دیگری واگذار خواهد شد یا امتیازش به فروش خواهد رسید. 

ناصر فریادشیران که سابقه فعالیت در این تیم را دارد با اشاره به مشکلات این تیم به “ورزش تایمز” گفت: این تیم در ۶۰ سال فعالیت خود بازیکنان بزرگی را به فوتبال ایران تحویل داده است که برخی از آنها در تیم ملی حاضر در جام جهانی حضور داشتند و باعث افتخار برای کشور شدند. 

وی ادامه داد: از نمایندگان تهران در مجلس، نمایندگان شورای شهر ، استاندار، فرماندار، شهردار و به ویژه مسئولان وزارت نفت می خواهم با همفکری و مشورت اجازه ندهند این تیم ریشه دار برای همیشه از صحنه فوتبال کشور نابود شود.

این مربی فوتبال خاطرنشان کرد: مگر یک مدیر بازنشسته در شرکت نفت می تواند دستور هبه یا انحلال بخشی از تاریخ فوتبال ایران را صادر کند؟ اگر قرار است تصمیمی در مورد نفت گرفته شود باید توسط گروه متخصص و باتجربه باشد نه اینکه هر کسی برای خودش تصمیم بگیرد. 

فریادشیران خاطرنشان کرد: نفت تهران بعد از  ۹ سال حضور پر فراز و نشیب که حتی مدعی قهرمانی نیز بود امروز بخاطر عدم صلاحیت و توان ،تجربه برخی مسئولان و کمیته واگذاری باشگاه نفت به لیگ یک سقوط کرده و در جغرافیای فوتبال ایران تنها نام نفت تهران باقی مانده است.

این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ روز پیش جلسه ای با حضور دکتر نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس، دکتر فرید موسوی سخنگوی فراکسیون ورزش  و گل محمد رئیس کمیسیون ماده ۵  و میرشیبانی مدیر قدیمی تیم نفت در مجلس داشتیم و مشکلات را بیان کردیم. قرار شد دوستان نماینده با وزارت نفت بصورت جدی وارد مذاکره شوند تا مشکل باشگاه نفت بصورت قانونی حل شود.

وی افزود: طبق قانون شرکت نفت که باشگاه  نفت تهران را تحت پوشش و حمایت مالی خود قرار داشته منع قانونی برای حمایت از نفت ندارد و می تواند به راحتی با توجه به زیر ساختهای مناسبی که در تهرانسر دارد در لیگ یک کشور شرکت کند. همانطور که تیم های نفت مسجدسلیمان، پارس جم و صنعت نفت تحت حمایت شرکت نفت هستند و مشکلی هم در این زمینه وجود ندارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *